İsviçre’de 4 gün çalışarak iPhone 11 alınabiliyor! Peki Türkiye’de kaç gün çalışmak gerekir?

14 Ekim 2019 Pazartesi

Türkiye’de iPhone 11 almak isteyenler öncelikli olarak 18 Ekim tarihini beklemek zorunda. iPhone 11, iPhone11 Pro ve iPhone11 Max resmi fiyatları açıklandıktan sonra herkesin aklında kaç gün çalışmayla bu ürünlerin alınabileceği sorusu geldi.

Bütün iPhone akıllı telefonları 2 yıl önce ile kıyaslandığında çok daha pahalı görünebilir. Bunda elbette sadece kur farkı etkili değil. Aynı zamanda iPhone cep telefonları ciddi bir vergi ile karşı karşıya. Bu nedenle normal şartlarda akıllı telefon alamayan veya almakta zorlanan kişiler çok daha zor durumda kalıyor. Türkiye fiyatı açıklanan iPhone 11 akıllı telefonun başlangıç fiyatı 7300 TL olacak. En uygun model olan iPhone 11 64GB için alınan toplam vergi ise 3500 TL. Bu durum akıllı telefon almak isteyen kullanıcıları çok daha zor durumda bırakıyor.

Türkiye’de yaşıyorsanız ve iPhone11 akıllı telefonların birine sahip olmak istiyorsanız, çalışmanız gereken süre 89 gün. Bu süre içerisinde kesinlikle hiçbir harcama yapmamanız gerekiyor. Diğer ülkelerle kıyaslandığında Türkiye gerçekten de bu konuda iPhone11 akıllı telefonlarından birini almanın zor olduğu ülkeler arasında.

iPhone SE 2 ilk çeyrekte çıkacak!

Dünyanın refah seviyesi en yüksek olan İsviçre ve ABD gibi ülkelerinde ise 4 ila 6 gün arasında çalışmanız iPhone 11 almanız için yeterli. Peki sizce iPhone 11 modellerinde fiyatların bu kadar yüksek olmasına rağmen satışlar da aynı oranda yüksek olacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Benzer Haberler