İstifalar sadece AKP cephesinde olmayacak! Ali Babacan’ın partisindeki ‘Ülkücü vekil’ atağa geçti

12 Eylül 2019 Perşembe

Eski bakan Ali Babacan’ın kuracağı yeni partinin Karadeniz yapılanmasını, 2019 başında MHP’den ihraç edilen Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta üstlendi. Usta’nın MHP’li bazı milletvekilleri ile görüşmeler yaptığı da idialar arasında.

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin’in haberine göre, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Usta’nın yeni partinin Karadeniz yapılanmasını üstlendiğini iddia ederek, “Erhan Usta ve ekibini tanıyoruz. Yeni partiye geçiş yapması da MHP’yi etkilemez” dedi. Ancak Samsun’da MHP’ye yakın kaynaklar, 31 Mart yerel seçimlerindeki Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı sırasında Usta’ya MHP içerisinden destek verenlerin kendisi ile birlikte yeni partiye geçeceğini öne sürdü.

“ERHAN USTA YENİ PARTİ İÇİN MHP’Lİ VEKİLLERLE GÖRÜŞÜYOR”

Erhan Usta’nın, eski partisi MHP’den bazı milletvekilleri ile de görüşmeler yaptığı iddia edildi. Usta’nın görüşme yaptığı MHP’li isimlerin Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olduğu, ancak yeni parti teklifine de henüz net bir cevap vermediği belirtildi.

 

 

NEDEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ?

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı açıklamada “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” demişti. Erhan Usta da Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve partiden ihraç edilmişti.

Benzer Haberler