İstifa eden İYİ Partili meclis üyeleri CHP’ye geçti

Yayın tarihi: 15 Mart 2024 Cuma 6:03 pm - Güncelleme: 15 Mart 2024 Cuma 6:03 pm

İYİ Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ayhan Ayvaz ve iki meclis üyesi, partilerinden istifa ederek CHP’ye katıldı.

İstifa depreminin sürdüğü İYİ Parti’de Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Ayhan Ayvaz, Üst Kurul Delegesi ve Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Özlem Danışman, Atakum ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Füsun Uzun partilerinden istifa ederek CHP’ye katıldı.

İYİ Parti’den istifa eden meclis üyeleri adına konuşan Ayhan Ayvaz, şunları söyledi:

“Tüm çabalarımın sonucunda partimin benimle aynı fikirde olmadığını gördüm. Bu sebeple şehrimizin geleceğini daha güvenli ve daha güçlü, kalkındırma ve geliştirmek için büyük projelerini hayata geçirmek adına bugün, İYİ Parti’den ve İYİ Parti’deki Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekilliği ve tüm görevlerimden istifa ederek, belediye meclis üyesi arkadaşlarım başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçtiğimizi dostlarım ve hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Biz bugün Özlem Danışman ve Füsun Uzun ile birlikte birçok partili yol arkadaşlarımızla birlikte tavrımızı Atakum halkından, gençlerimizden, kadınlarımızdan, yaşlılarımızdan ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdan velhasıl Karadeniz’in göz bebeği olan Atakum’un, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel’den yana koyuyoruz.”

İYİ Parti’de toplu istifa: Boynunda tasma olanlarla yürümeyiz

Kaynak: TELE1