İşte Twitter’ı en çok kullanan ülkeler

28 Nisan 2022 Perşembe

İşte Twitter’ı en çok kullanan ülkeler

Sosyal medya platformu Twitter’ı 2022 yılında en çok kullanan ülkeler belli oldu. ABD 76,9 milyon kullanıcı ile  ilk sırada yer alırken Türkiye’de ise bu rakam 16,1 milyon oldu.

Medya takip kurumu Ajans Press’in paylaştığı bilgilere göre, 2022 yılında en çok Twitter kullanıcısı olan ülkeler belli oldu. Böylelikle mikroblog olarak hizmet veren uygulamanın 76,9 milyon ile en çok ABD’de de popüler olduğu görüldü.

Japonya 58 milyon kullanıcı ile ikinci sıraya yerleşirken, üçüncü sırada yer alan ülke 23,6 milyon ile Hindistan olarak kayıtlara geçti. Dördüncü sırada ise 19 milyon ile Brezilya yer aldı. Türkiye de ise 2006 yılında kurulan ve internetin “SMS”i olarak adlandırılan bu uygulamanın 16,1 milyon kişi tarafından kullanıldığı saptandı. Türkiye’nin kullanıcı sayısı ile Almanya, İspanya, Fransa gibi ülkelerin kullanım sayılarının çok üstünde olduğu görüldü.

Ajans Press, Twitter ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini de inceledi. Ajans Press’in yazılı basın ve online basın arşivinden derlediği bilgilere göre 2022 yılında Twitter ile alakalı 876 bin 790 haber çıktı.

Twitter Türkiye’deki önemli kişilerin attığı tweetlerle haberlerde yer alırken, 44 milyar dolara Elon Musk tarafından satın alınması ise son zamanların en çok konuşulan başlığı oldu. Twitter platformu için gerçekleşen satın alma Türk medyasında 6 bin 859 haber içeriğinde konuşuldu.

Twitter bilimsel fikir birliklerini reddeden reklamlara izin vermeyecek

Benzer Haberler