İstanbul’dan İzmir’e otoyol 256 tl uçak 144 tl

5 Ağustos 2019 Pazartesi

İstanbul’dan İzmir’e otoyol 256 tl uçak 144 tl

İstanbul ile İzmir arasındaki 5 saatlik seyahat süresini 3.5 saate düşürecek İstanbul-İzmir Otoyolu’nun 192 kilometrelik kesimi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirildi. Otomobiller için İstanbul ile İzmir arası geçiş ücreti Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 TL olacak. Bu rakam gidiş ve dönüş olarak hesaplandığında 500 TL’yi geçecek. 1 saat 5 dakika kadar süren İstanbul-İzmir arası uçak fiyatları da sefer saatlerine göre değişiklik göstermekle birlikte, 144 liraya kadar uçak bileti bulmak mümkün. Peki diğer otomobil sınıfları ne kadar ödeyecek?

İstanbul ile İzmir arasındaki 5 saatlik seyahat süresini 3.5 (210 dakika) saate düşüyor. Peki bu otoyolu kullanacak vatandaşlar İzmir’e ulaşmak için kaç TL para ödeyecek. 1.sınıf otomobiller İstanbul ile İzmir arası geçiş ücreti Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 TL ödeyecek. Yani vatandaşlar 210 dakikalık yolu 256 TL’ye geçecek. İşte diğer otomobillerin ödeyeceği rakamlar…

Erdoğan “Kasamızdan para çıkmayacak” demişti:  9.5 milyar ödendiği ortaya çıktı

ÇOK DAHA UCUZA UÇAK BİLETİ VAR

İzmir-İstanbul otoyolunun açılmasının ardından otoyol geçiş ücretlerinin yüksek fiyatları uçak biletlerinin fiyatlarını gündeme getirdi. İstanbul-İzmir arası toplamda 1 saat 5 dakika süren uçak yolculuğunda 144 liraya kadar uçak bileti bulmak mümkün.

İşte İstanbul-İzmir arası uçak bilet fiyatları

Benzer Haberler