İstanbul’daki çukur ‘gizli tünel’ iddiası üzerine yeniden kazılıyor

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Beşiktaş’ta belediye ekiplerinin çalışmaları sırasında ortaya çıkan ve toprakla kapatılan çukurla ilgili ‘tünel’ iddialarına inceleme başlatıldı.

Beşiktaş’ta belediye ekiplerinin toprak doldurarak kapattığı çukurla ilgili gizli tünel iddiaları nedeniyle inceleme yapılıyor. Ekipler kapatılan çukuru yeniden açmak için çalışma başlattı.

Tünelin, “O bölgede geçmişte kumarhane olarak çalıştırılan bir mekana yapılabilecek olası polis baskınlarından kaçabilmek” veya “yakın bölgede bulunan özel bir bankayı soymak” amacıyla kazıldığı gibi iddialar ortaya atılmıştı.

İddiaların ardından, tünelle ilgili Beşiktaş Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi. Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, şunları dedi: “İlçemiz Etiler Mahallesi Tanburi Ali Efendi Sokak ve Nispetiye Caddesi kesişimindeki yolun çökmesi ile ilgili yapılan çalışmalarda, yerin altından sokak ve cadde istikametine doğru kaçak kanalizasyon bağlantısı yapılması amacıyla kazı çalışmaları tespit edilmiş, aynı noktada Ağustos 2018 tarihinde de çökme meydana geldiği anlaşılmıştır. Belirtilen alanda tüm ilgili kuruluşlar tarafından gerekli olan tespitler ve iyileştirme çalışmaları başlatılmıştır.”