İstanbul’da yaşayan gencin sözleri yürek burktu: Eminönü’ne hayatımda ilk kez geliyorum

Yayın tarihi: 13 Nisan 2024 Cumartesi 10:53 am - Güncelleme: 13 Nisan 2024 Cumartesi 11:02 am

Bayram dolayısıyla toplu taşımanın ücretsiz olduğu İstanbul’da ailesiyle Eminönü’ne giden liseli bir gencin sözleri yürekleri burktu.

İstanbul’da toplu taşımanın ücretsiz olmasıyla beraber tarihi ve turistik yerlerde bayram yoğunluğu yaşandı. İstanbullu gezmeye çıkınca yoğunluk da arttı. Now TV (Eski FOX TV) mikrofonlarına konuşan liseli bir genç ise Eminönü’ne ilk kez geldiğini söyleyerek yürek burktu.

“İSTANBUL’DA YAŞIYORUM AMA…”

18 yaşına girmek üzere olan genç, “İstanbul’da yaşıyorum ama hayatımda ilk defa Eminönü’ne geldim” dedi. Genç, şu ifadeleri kullandı:

“Buralara ilk defa, hayatımda ilk defa geliyorum. Baksana abla ya, mükemmel… Tarihi mekanlarımızı da gezdik önce. Çok hoşuma gitti. Kendi tarihimi öğrenmek çok güzel benim için. Ben çok seviyorum. Pahalı olduğu için ancak biraz gezebiliyoruz. Bizim mahalleden bir tane otobüs var 142F. O normalde hiç dolu olmazdı. Bayramda aşırı doluydu. İlk defa bu kadar dolu gördüm.”

Öte yandan gencin ebeveynleri de toplu taşımanın ücretsiz olması vesilesiyle Eminönü’ne gelebildiklerini söyledi. Sadece oğullarına balık ekmek alabilen anne ve baba, kendileri için ise evden yiyecek getirdi.

Gencin açıklamaları sosyal medyada da gündem oldu.

eminönü

Ali Erbaş’tan AKP’li belediyelere bayram ziyareti

Kaynak: HABER MERKEZİ