TÜGVA’nın bulunduğu binaya bombalı saldırı

21 Nisan 2022 Perşembe

Gaziosmanpaşa’da TÜGVA’nın bulunduğu binanın yanında patlama meydana geldi. Valilik el yapımı patlayıcı parçaları tespit edildiğini açıkladı.

İstanbul Gaziosmanpaşa’nın Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’nde ilk iki katında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) bulunan 5 katlı bir binanın yanında saat 06.30 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, binanın camları kırıldı.

Polis olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Yapılan ilk incelemelere göre, patlamanın basınç etkili ses bombasından kaynaklandığı öğrenildi. Konuyla ilgili uzman ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

Öte yandan, patlama anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, saat 05.40’da çarşaflı olduğu görülen bir kişinin binanın yanına gelişi ve kısa süre sonra bölgeden ayrılmasının ardından patlamanın meydana geldiği görülüyor.

Cezaevi aracına terör saldırısı! 1 şehit 9 yaralı

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada ise bugün saat 06.00 sıralarında Gaziosmanpaşa ilçesi Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan TÜGVA şubesi önünde bir patlama ihbarı alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Sevk edilen güvenlik görevlilerimizce yapılan ilk tespitlerde; binada cam kırılması ve dış cephede hasar meydana geldiği, herhangi bir yaralı ve can kaybı bulunmadığı anlaşılmıştır. Olay yerinde yapılan incelemelerde, zaman ayarlı EYP parçaları elde edilmiştir. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

TÜGVA ‘BOMBALI SALDIRI’ DEDİ

TÜGVA’dan patlamaya ilişkin açıklama geldi. TÜGVA açıklamasında  “Türkiye Gençlik Vakfı Gaziosmanpaşa İlçe Temsilciliğimize yapılan bombalı saldırıda can kaybı ya da yaralanma yaşanmamıştır. Emniyet güçleri saldırı hakkında geniş kapsamlı soruşturma yürütmektedir” denildi.

Benzer Haberler