İstanbul’da şüpheli bir şekilde ölen İngiliz ajanının eşyaları eşi tarafından neden alınmadı?

19 Kasım 2019 Salı

Yurt dışına çıkış yasağı bulunan Emma Winber, ‘can güvenliğini’ gerekçe göstererek eşinin eşyalarını emniyetten teslim almadı.

İstanbul’da ölü bulunan İngiliz ajan Le Mesurier soruşturmasında dikkat çeken ‘sır mendilci’ detayı

Eski İngiliz askeri istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier’in ölümündeki gizem, olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen çözülemedi. Yurt dışına çıkış yasağı bulunan Emma Winber, ‘can güvenliğini’ gerekçe göstererek eşinin eşyalarını emniyetten teslim almadı. Olayın meydana geldiği Karaköy’deki binaya gelen onlarca kargo da muhatap bulunamadığı için geri döndü.

Ölen İngiliz ajan soruşturmasında kayıp halka! Gizemli mendilcinin fotoğrafı ortaya çıktı…

Le Mesurier’in hayatını kaybettiği gün üzerinde olan yüzüğü, saati ve bir miktar parası polisler tarafından emanete alındı. İncelemelerin tamamlanmasının ardından Emma Winber’i arayan polis ekipleri, karakol emanetindeki eşyaları teslim edebileceklerini söyledi. Ancak Emma Winber ‘can güvenliğini’ gerekçe göstererek bir haftadır karakola gidip eşyaları teslim almadı.

Hürriyet’ten Fırat Alkaç’ın haberine göre, polis ekipleri evin önünde bir yıl boyunca bekleyen ve olaydan 10 gün önce ortadan kaybolan mendilciyi de halen arıyor.