İstanbul’da silahlı kavga! Önce yanına çağırdı, sonra silahla vurdu

Yayın tarihi: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 3:32 pm - Güncelleme: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 3:49 pm

İstanbul Fatih’te bir kişi ile yanına çağırdığı yabancı uyruklu kişi arasında tartışma çıktı. Kimliği öğrenilemeyen silahlı saldırgan, yabancı uyruklu kişiyi yaraladı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, İstanbul’un Fatih ilçesinde pazartesi günü öğle saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre silahlı bir kişi, sokakta tur attıktan sonra işyerinden bir yabancı uyruklu çalışanı yanına çağırdı. Konuşan iki kişi kısa süre sonra tartışmaya başladı. Yan taraftaki esnaf taraflar arasına girmeye çalışsa da olmadı. Şüpheli şahıs silahını çekerken, çalışan ise hamlede bulunarak saldırganın tutmaya çalıştı. İkili arasında boğuşma yaşandı. Boğuşma sırasında silahlı saldırgan, hedefindeki kişinin bacağına doğru ateş açarak olay yerinden kaçtı. Kurşunun sıyırarak geçtiği adam hafif şekilde yaralanırken, olayı duyan vatandaşlar, durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Yaralı adamın sağlık durumunun iyi olduğu ve saldırgandan şikayetçi olduğu öğrenildi. Polis ekipleri, şüpheliyi yakalamak için çalışmalara başladı.

“ÇOCUK ÜSTÜNE ATLAMAMIŞ OLSA DAHA FARKLI VAHİM OLAYLAR ORTAYA ÇIKMIŞ OLABİLİRDİ”

Yaşanan olay anında orada bulunan Semih Türkmen, “Saldırı yapan arkadaş, birkaç defa sokaktan tur attı. Ben bu yandaki vakfın personeliyim, kapıda duruyorum. Aynı zamanda komşumuz olduğu için ne olduğunu anlayamadım. Kapının önüne geldi, arkadaşı çağırdı. Arkadaş yanına gelince tartışma olduğunu gördüm. Ben de yanlarına gittim. Bana ‘sen kimsin’ dedi. Ben dedim buradaki bir komşuyum, ne alıp veremediğiniz olabilir diye telkinde bulundum. O kişi bana seni ilgilendiren bir konu yok diye uyarıda bulundu. Ben yanında durmaya devam ettim. Sonra çocuğa 1 -2 soru sorup belinden silahı çekip ateşledi. Çocuk üstüne atlamamış olsa daha farklı vahim olaylar ortaya çıkmış olabilirdi. Ben o kişiyi hiç tanımıyorum. Bunlar kendi halinde insanlar oldukları için bir sorunları olacağını tahmin etmiyorum. Ben de kendimi kurtarmak amacıyla vakıf binasının içine girdim” şeklinde konuştu.

İstanbul’da dehşet! Çay içerken silahla vuruldu

istanbul, fatih, silahlı kavga, silahlı saldırı, asayiş,

İstanbul Fatih’te bir kişi ile yanına çağırdığı yabancı uyruklu kişi arasında tartışma çıktı. Kimliği öğrenilemeyen silahlı saldırgan, yabancı uyruklu kişiyi yaraladı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaynak: İHA