İstanbul’da sağlık çalışanları sokakta saldırıya uğradı!

29 Nisan 2020 Çarşamba

İstanbul’da sağlık çalışanları sokakta saldırıya uğradı!

Trabzon’da bir doktorun hastanede darp edilmesinin ardından bugün de İstanbul’da salgınla mücadele kapsamında filyasyon ekibinde görevli iki hekim ile kurumun şoförü, saldırıya uğradı.

Koronavirüs salgınında en riskli meslek grubunda yer alan ve çok sayıda çalışma arkadaşlarını kaybeden sağlık çalışanlarına yönelik şiddet de bitmek bilmiyor. Trabzon’da bir doktorun hastanede darp edilmesinin ardından bugün de İstanbul’da 3 sağlıkçı saldırıya uğradı.

Trabzon’da doktora ‘oksijen tüpü’ ile saldırı

Toplumcu Diş Hekimleri’nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya göre Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde diş hekimi olarak çalışan ve Covid-19 pandemisi nedeniyle Fatih İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde filyasyon ekibinde görevli A.I. ve B.A. ile kurumun şoförü, filyasyon için evlere giderken sokakta saldırıya uğradı.

Saldırıyı kınayan Toplumcu Diş Hekimleri, sağlıkta şiddet yasasının formalite olarak kalmaması ve caydırıcı cezaların uygulanması çağrısı yaptı.

OKSİJEN TÜPÜYLE SALDIRDI, SERBEST BIRAKILDI

Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde doktor Esra Ersöz Genç’e oksijen tüpüyle saldıran İ.A. da ikinci kez gözaltına alınmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Saldırgan hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘kasten yaralama, tehdit, hakaret ve mala zarar verme’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

Benzer Haberler