İstanbul’da orman yasağı

30 Temmuz 2021 Cuma

İstanbul’da orman yasağı

Yurt genelinde artan orman yargınlarının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan dikkat çeken bir karar geldi. Yerlikaya, İstanbul’da ormanlara giriş yapmanın yasaklandığını duyurdu.

Türkiye yanıyor! 71 yangından 14’ü devam ediyor: 4 yurttaş hayatını kaybetti

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan yeni bir karar geldi. Yerlikaya, 30 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girmenin yasaklandığını duyurdu. Yerlikaya, açıklamasında “30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girmek, orman çevresinde ve içinde mola vermek, orman alanlarında piknik yapmak yasaklanmıştır” ifadelerini kullandı.

Yangın söndürme ekiplerine su taşırken hayatını kaybeden Şahin’in son paylaşımı

Kılıçdaroğlu’ndan kullanılmayan yangın söndürme uçaklarına yeni formül

İLLERDE DE YASAK GETİRİLDİ

Yangın bölgesine giden Çavuşoğlu’na büyük tepki: Türkiye Cumhuriyeti’nin 3 uçağı mı var?

İstanbul’un yanısıra Gaziantep, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Aydın’da da ormanlara ve milli parklara girişler valilik kararıyla yasaklandı.

Gaziantep valisi Davut Gül de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ormanların giriş ve çıkışlara kapatıldığını açıkladı. Herkesi kurallara uymaya davet eden Vali Gül, “Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyir etmesi ve diğer sebeplerden dolayı Gaziantep genelinde ormanlara giriş çıkışlar 15.08.2021 tarihine kadar valilik tarafından yasaklanmıştır” dedi.

Bir diğer açıklama da Çanakkale Valiliği’nce yapıldı. Yazılı açıklamada yangınların önüne geçilmesi için il genelinde ormana giriş yasağı getirildi. Bu yasak 31 Temmuz-30 Ağustos 2021 tarihleri süresince geçerli olacak.

60 yaşındaki kanser hastası Cemile Öner, Manavgat yangınında tedavi parasını kaybetti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı: Sayın Akşener ile görüştüm, Moldova ve Rusya’dan uçak geleceğini söyledi

Eski THK Başkanı: Ben görevi devrettikten sonra Kanada’dan uçak alınmaya başladı

Benzer Haberler