İstanbul’da kahvehaneye saldırı çatışmaya dönüştü: İki ölü dört yaralı

30 Ağustos 2023 Çarşamba

İstanbul Güngören’de bir kahvehaneye düzenlenen silahlı saldırıya içeridekilerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada iki kişi hayatını kaybetti dört kişi ise yaralandı.

İstanbul Güngören Merkez Mahallesi Gazi Osmanpaşa Caddesi’nde iddiaya göre, kahvehaneye gelen bir grup silahlarla rast gele ateş etmeye başladı. Kahvehanede bulunanlarında karşılık vermesiyle olay çatışmaya dönüştü. Çıkan çatışmada yoldan geçen 59 yaşındaki Servet Aytaş ve Burak Kan hayatını kaybetti.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar hastanelere sevk edildi.

BİR GÖZALTI

Olayın yaşandığı sokak polis ekipleri tarafından araç ve yaya trafiğine kapatılırken, yapılan çalışmalar sırasında olay yerine yakın bir binanın içinde bulunan bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelinin de yaralı olduğu ve hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

Olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan incelemelerde olay yerinde çok sayıda kovan bulundu. Saldırıda hayatını kaybeden Aytaş ve Kan’ın cenazeleri yapılan incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

AYTAŞ’IN CENAZESİ TRABZON’A GÖNDERİLECEK

Yoldan geçerken çatışmanın ortasında kalarak hayatını kaybeden Servet Aytaş’ın cenazesi yapılacak olan otopsinin ardından defnedilmek üzere memleketi Trabzon’un Of ilçesine gönderilecek. Çatışmada yaralanan, Hüseyin H., Ertan B., Burak E., şüpheli Berkay D.’nin ise tedavileri devam ediyor.

İnsanlar panikle kaçtı! Kahvehaneye güpegündüz silahlı saldırı