İstanbul’da Halk Bakkal dönemi başlıyor

10 Haziran 2021 Perşembe

İstanbul’da Halk Bakkal dönemi başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin küçük esnafa destek olmak için oluşturduğu ‘Halk Bakkal’ projesi hayata geçiyor. İBB Sosyal Kart sahipleri, artık bakkallardan da alışveriş yapabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), yeni tip koronavirüs salgınından etkilenen bakkallar için projelendirdiği Halk Bakkal fikri hayata geçiriyor. Zincir marketlere karşı bakkalların elini güçlendirmek için hayata geçirilecek proje ile İBB Sosyal Kart sahipleri, artık bakkallardan da alışveriş yapabilecek.

Projeyle, salgınla birlikte artan online alışverişten dolayı gelirleri yüzde 80’in üzerinde azalan bakkallara destek olmak ve ‘eski bir kültürün yaşatılmasına katkı sunmak’ isteniyor.

PROJE DETAYLARI ESNAFLA BİRLİKTE AÇIKLANACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk Bakkal projesinin detaylarını, yarın (11 Haziran 2021) Yenikapı’daki Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kamuoyu ile paylaşacak. İmamoğlu’na, Halk Bakkal Projesi’ne katılan yaklaşık 100 bakkal esnafı eşlik edecek.

Projeye, Halk Bakkal web sitesi (halkbakkal.ibb.istanbul) üzerinden başvuruların açıldığı 18 Mayıs’tan itibaren bin 200’ün üzerinde bakkal başvurdu.

TIKLAYIN – İmamoğlu: Halk Bakkal projesi başlatıyoruz

Benzer Haberler