İstanbul’da denetlenen eğlence mekanlarına müzik yayını gerekçesiyle ceza kesildi

9 Mayıs 2022 Pazartesi

İstanbul’da denetlenen eğlence mekanlarına müzik yayını gerekçesiyle ceza kesildi

Koronavirüs bahanesiyle getirilen müzik yasağı devam ediyor. İstanbul’da dün gece mekanlara yapılan polis denetiminde müzik yasağı gerekçe gösterilerek ceza kesildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda, Sarıyer, Beşiktaş, Esenyurt ve Bakırköy’deki 14 eğlence mekanı denetlendi. Ekiplerce 6-7 Mayıs’ta gerçekleştirilen denetimlerde, toplam 2 bin 346 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yapıldı, aranan bir zanlı yakalandı.

MÜZİK YASAĞI BAHANESİYLE CEZA

İdari yönden yapılan denetimlerde ise 12 kişiye kapalı alanda sigara içmekten, 5 farklı işletmeye sigortasız işçi çalıştırmaktan, 3 işletmeye 18 yaşından küçük kişileri eğlence mekanına sokmaktan, 2 işletmeye de vale hizmet belgesi bulundurmamaktan cezai işlem uygulandı. Ayrıca denetlenen işletmelerin tamamına tütün mamulü kullanıldığı ve gece 00.00’dan sonra müzik yayını yapıldığı gerekçesiyle ceza kesildi.

YASAK SÜRÜYOR

Pandemi gerekçesiyle gece 00.00’dan sonra eğlence mekanlarında müzik çalınması yasaklanmıştı. Yasak ilk olarak salgının başlarında 30 Mayıs 2020 tarihinde yayımlanan 8556 sayılı genelge ile lokanta, restoran, dernek lokalleri ve çay bahçeleri gibi mekanlarda getirilmişti. Bu genelgeyi 2 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan 8591 sayılı genelge ile 21 Aralık 2020 tarihinde yayımlanan 21153 sayılı genelge takip etmiş ve canlı müzik yasağı yinelenmişti.

Erdoğan ile görüşen Demet Akalın müzik yasağına isyan etti

Benzer Haberler