İstanbul Valiliği’nden İBB’ye dikkat çeken yazı

4 Temmuz 2022 Pazartesi

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bir yazı gönderdi. Yazıda, yurt dışı temsilcileri ile görüşme yapmak için Dışişleri Bakanlığı’ndan izin alınması gerektiği belirtildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB), “Yabancı temsilcilik mensuplarının randevu talepleri” başlığıyla İstanbul Valiliği tarafından yazı gönderildi.

TELEFON GÖRÜŞMESİ BİLE İZNE TABİ TUTULDU

Odatv’nin haberine göre, gönderilen yazıda yurt dışı temsilcileri ile telefon görüşmesi de dahil olmak üzere Dışişleri Bakanlığı’ndan izin alınması gerektiği belirtildi.  Yazıda, “Cumhurbaşkanlığının 03 Haziran tarihli yazısında, ülkemizde akredite büyükelçi, maslahatgüzar, başkonsolos ve uluslararası kuruluş temsilcileri başta olmak üzere yabancı temsilcilik mensuplarının Sayın Bakanlarımız ve Valilerimiz dahil üst düzey zevattan ve diğer tüm kamu kurum ve kuruluş yetkililerinden telefon görüşmesi de dahil olmak üzere randevu taleplerinin re’sen karşılanmaması, taleplerin Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürlüğü üzerinden yapılması gerektiği konusunda yönlendirilmesi ve Dışişleri Bakanlığımız görüşünün alınması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunun belirtildiği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığının 21 Haziran 2022 tarihli sayılı yazısında ifade edilmiştir.” denildi.

Ayrıca “Bu kapsamda, yabancı temsilcilik mensuplarının randevu talepleri konusunda Cumhurbaşkanlığının 03 Haziran 2022 tarihli yazısında belirtildiği şekilde hareket edilmesi hususunda; Bilgi ve gereğini rica ederim.” ifadelerine yer verildi.

Vatandaş İmamoğlu’na dert yandı! “25 lira param vardı onu da kızımdan aldım”

Benzer Haberler