İstanbul Tabip Odası: Kılıçdaroğlu’na faşist saldırıyı protesto için toplanıyoruz, faşizme karşı omuz omuza

22 Nisan 2019 Pazartesi

İstanbul Tabip Odası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde linç girişimine uğramasını protesto amacıyla toplanma çağrısında bulundu.

İstanbul Tabip Odası’nın resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan faşist saldırıyı protesto etmek için bütün meslektaşlarımızı bugün (22 Nisan Pazartesi) saat 12.00’de Şişhane Meydanı’nda buluşmaya çağırıyoruz. Faşizme karşı omuz omuza!” denildi.

Türk Tabipler Birliği’nden yapılan açıklamada da , “Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi olarak demokratik siyasete olan bağlılığımızı ifade ediyor ve bu değerlere yönelik bütün saldırıları kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ankara Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada, “Ana muhalefet partisi Genel Başkanına saldıracak kadar ülkeyi kutuplaştıran söylemleri ve ötekileştirici dili kınıyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Demokratik bir ortamda barış içinde yaşama talebimizi tekrarlıyoruz.” denildi.

Benzer Haberler