“İstanbul, ihanet edenleri tarihe gömmeyi çok iyi bilir” dedi, akıllara 2017’deki sözleri geldi

22 Temmuz 2022 Cuma

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüpsultan Meydanı’nda konuşma yaptı. Erdoğan’ın “İstanbul, ihmal ve ihanet edenleri tarihe gömmeyi çok iyi bilir.” sözleri geçmişte söylediklerini hatırlattı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüpsultan Meydanı’nda düzenlenen 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Erdoğan tören öncesi cuma namazını da Eyüpsultan Camii’nde kıldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında “Eyüpsultan’da yapılanlar sadece bunlarla sınırlı değil. İlçemize ne söz verdiysek hepsini de yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bu şehre, bu ülkeye hizmet edene, eser verene ne mutlu. Bay Kemal, musluk açma töreni yapıyor. Bizler de görüyorsunuz bu tür eserlerle sizlerle beraber oluyoruz. Bunun için emek, vakit vermek gerekir. Bu işi ajandasındaki diğer konulardan arta kalan vakitlerde icra edilecek bir hobi olarak görenlerin takdirini sizlere bırakıyoruz. İstanbul, ihmal ve ihanet edenleri tarihe gömmeyi çok iyi bilir.” dedi.

2017’DEKİ SÖZLERİ AKLA GELDİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Şehir ve STK zirvesinde konuşmuş ve burada “Kadim şehirlerin en önemli güzelliği, ana karakterlerini kaybetmeden yeniyi bünyelerinde eritmesi, özlerinden katarak yeniden yoğurmasıdır. İstanbul bu açıdan gerçekten müstesna bir şehirdir. Ama biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum.” ifadelerini, kullanmıştı.

Erdoğan ayrımcılığı bu kez canlı yayında yaptı

Benzer Haberler