İstanbul Eczacılar Odası Başkanı’ndan maske isyanı: Rutin işimizi yapamaz olduk

21 Nisan 2020 Salı

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı’ndan maske isyanı: Rutin işimizi yapamaz olduk

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, 10 günde 13 milyon maske dağıttıklarını belirterek, “Eczanelerde bu tempoda maske dağıtmamız sürdürülebilir gibi durmuyor. Belediyeler ve muhtarlıklar devreye girmeli” açıklamasında bulundu.

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle devlet tarafından vatandaşa verilen ücretsiz maskelerin dağıtımıyla ilgili yeni bilgiler verdi.

‘Hafta sonuna doğru maske sorunu kalmayacak’

Habertürk TV’ye konuşan Zafer Cenap Sarıalioğlu, şunları söyledi:

“13 MİLYON MASKE DAĞITTIK”

“Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtıyor. 20-65 yaş dışında kalan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin maske taleplerini karşılayamıyoruz.

20-65 yaş grubunda olup kronik rahatsızlığı olanlar da evden çıkamadıkları için maske alamıyorlar.

Geçen hafta sonundan itibaren, yaklaşık 10 gündür maske dağıtmaya devam ediyoruz. İstanbul’da şimdiye kadar yaklaşık 13 milyon maske dağıttık.

Hastaneler kendi başının çaresine bakıyor… Maske üretimine başlayacaklar

ÜCRETSİZ MASKE İÇİN BELEDİYELER VE MUHTARLIKLAR DEVREYE GİRMELİ

Ancak bu dayanabilir bir tempo değil. Bu tempoda maske dağıtmamız sürdürülebilir gibi durmuyor. Eczanelerimizde maske dağıtımı dışında rutin işlerimizi yapamaz olduk. İlaç hizmetimizi, danışmanlık hizmetimizi veremez olduk.

Bizim talebimiz belediyelerin ve muhtarlıkların da devreye girmesi… Maske dağıtımını birkaç elden yapmamız gerekiyor. Yeni düzenlemelere ihtiyacımız var.”

Benzer Haberler