İstanbul Eczacı Odası açıkladı: Eczaneler sokağa çıkma yasağında nasıl çalışacak?

2 Aralık 2020 Çarşamba

İstanbul Eczacı Odası, hafta sonları uygulanacak tam gün sokağa çıkma kısıtlamasında eczanelerin nasıl çalışacağını açıkladı. Açıklamada, cumartesi günü nöbetçi eczane sayısının 3 kat artırılacağını Pazar günü ise mevcut nöbetçi eczane sistemiyle hizmet verileceği belirtildi.

Sokağa çıkma kısıtlamalarına yönelik soru işaretleri vatandaşların kafalarını karıştırmaya devam ederken cevaplar da tek tek gelmeye başlıyor. Son olarak İstanbul Eczacı Odası, tam gün sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı cumartesi ve pazar günlerinde eczanelerin nasıl çalışacağını açıkladı.

5-6 Aralık günlerinde eczanelerin çalışma saatlerinde düzenlemeye gittiklerini belirten İstanbul Eczacı Odası, resmi internet sitesinden şu açıklamayı paylaştı:

“5-6 Aralık 2020 tarihlerinde İstanbul’daki eczanelerimizin çalışma düzeni, yönetim kurulumuz ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler sonucunda ve İstanbul Valiliği oluruyla aşağıdaki şekilde planlanmıştır:

  • 5 Aralık 2020 Cumartesi günü mevcut nöbetçi eczane sayısı 3 kat artırılarak nöbet sistemi ile hizmet verilecektir. İlave edilen nöbetçi eczaneler saat 19:00’a kadar çalışacaktır.
  • 6 Aralık 2020 Pazar günü mevcut nöbetçi eczane sistemi ile hizmet verilecektir.”

Benzer Haberler