İstanbul Bilişim Koronavirüs nedeniyle konkordato ilan etti

25 Temmuz 2020 Cumartesi

Son dönemde şikayetlerin hedefinde olan İstanbul Bilişim konkordato ilan ettiğini açıkladı. Peki, ürünleri gelmeyen müşteriler ne yapacak?

Türkiye’de 2002 yılından beri teknolojik ürünleri uygun fiyatlar ile müşteriler ile buluşturan İstanbul Bilişim , geçtiğimiz yılın sonlarına doğru şikayet yağmuruna tutulmaya başlanmıştı. İstanbul Bilişim’den alınan ürünlerin aylar geçmesine rağmen gelmediğini ve para iadesinin yapılmadığını belirten müşterilerin sayısı artması ile firmaya olan bakış açısı değişmişti.

Bugün ise İstanbul Bilişim’den konuyla ilgili geç de olsa bir açıklama geldi. Firma, koronavirüs salgınını gerekçe göstererek konkordato talep ettiğini açıkladı. Ancak firmanın ürünü gelmeyen müşterileri için nasıl bir yol izleyeceği ise henüz resmi olarak açıklanmadı.

İstanbul Bilişim

Aşağıdan yapılan resmi açıklamanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

“İstanbul Bilişim, 2002 senesinden bugüne, e-ticaret sektöründe ve 160 çalışanı ile tüm Türkiye’yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardından tüm dünyayı saran Covid-19 salgını ile dünya genelinde üretim; tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır. Bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal.medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir.

Konuya vakıf olmayan; tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir paniğe sevk edilmişir. İcra vs. gibi süreçler kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizi yitirmemize neden olunmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden.dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına yönetim kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.”

Xbox Series X oyunları tanıtıldı! İşte o oyunlar!