İsrail Gazze’de yine yerleşim yerlerini vurdu! Onlarca ölü ve yaralı var

5 Aralık 2023 Salı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinde evleri ve binaları hedef aldı. İsrail’in saldırılarında onlarca Filistinli yaşamını yitirdi.

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusu, gece saatlerinde Gazze Şeridi’nin kuzey ve güney bölgelerinde sivil binaları, evleri ve hastanelerin çevrelerini hedef almayı sürdürdü. İsrail güçleri, Gazze kentindeki Şeyh Rıdvan Mahallesi’nin güneyinde el-Yazici ailesine ait binayı hedef alarak aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda kişiyi öldürdü ve yaraladı.

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus Mülteci Kampı’nda da İsrail ordusunun bir evi bombalaması sonucu çok sayıda Filistinli öldürüldü ve yaralandı. İsrail’in, çevresini yoğun bombardımana tuttuğu Han Yunus’ta yer alan Dar es-Selam Hastanesi’ndeki doktorlar ve hastalar, kurtarılma çağrısı yaptı.

Türkiye’den İsrail’e Hamas uyarısı: Ciddi sonuçları olur

KEMAL ADVAN HASTANESİ’NDE TOPLANDILAR

İsrail ordusunun bölgeyi yoğun bir şekilde bombalamasının ardından çok sayıda yerinden edilmiş Filistinli, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde bulunan Kemal Advan Hastanesi’nde toplandı.

(AA)