İsrafın böylesi! Golf sahası bulunmayan AKP’li belediye 270 bin liraya golf arabası aldı

13 Kasım 2019 Çarşamba

6 milyar 39 milyon lira ile Türkiye’nin en borçlu belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi görevlilerin park ve bahçelerde kullanması için golf arabası satın aldı. CHP’li vekil Tarhan, “İnsanlar ekonomik sıkıntı nedeniyle intihar ediyor. Seçimden önce tasarruftan bahsedenler, vatandaşın parasını çarçur ediyor” dedi.

Türkiye’nin en borçlu belediyesi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, golf sahası olmamasına rağmen 270 bin lira harcayıp golf arabası satın aldı. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, golf araçları belediye görevlilerince park ve bahçelerde kullanılacak.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan,‘’Kocaeli’de golf turizmi başladı da haberimiz mi yok? Golf arabası kullanacak kadar zengin ama 6 milyar da borçlu bir belediyemiz var. Köylere servis yapacak araç bulamazken, golf arabası almak abesle iştigaldir” dedi.

‘17 MİLYONA ARAÇ KİRALADI’

Golf arabasına 270 bin lira veren Belediye’nin, araç kirasına 17 milyon, akıllı telefonlara 300 bin, çikolataya da 176 bin lira ödediğini belirten CHP’li Tarhan, ‘’İnsanlar ekonomik sıkıntı nedeniyle intihar ediyor. Seçimden önce tasarruftan bahsedenler, vatandaşın parasını çarçur ediyor” diyerek belediyeye tepki gösterdi. CHP’li vekil, AKP’li Başkanı’nın mevcut araçları satıp daha ekonomik araç kullanacağını dile getirdiğini de hatırlatarak, “Gaziantep’teki bir firmadan 17 milyon liraya araç kiraladı. Bu kadar tutarsız harcamaların altında adrese teslim işler mi var?” diye sordu.

Benzer Haberler