Bu kadarı da olmaz dedirten iddia: ‘Bazı müdürlerin işe gidip geldikleri şahsi araçlarını İBB kiralamış’

6 Eylül 2019 Cuma

Bu kadarı da olmaz dedirten iddia: ‘Bazı müdürlerin işe gidip geldikleri şahsi araçlarını İBB kiralamış’

Yenikapı’daki ‘İsraf Sergisi’nin ikinci gününde lüks araçlar da otoparktaki yerini almaya başladı.  Araç yığınağının 2.gününe ‘Bu kadarı da olmaz’ dedirten bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre; “Bazı müdürler işe gidip geldikleri şahsi araçlarını bile usulsüzlük yaparak İBB’ye kiraladıkları ve belediye bütçesinden usulsüz gelir elde ettikleri ifade ediliyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla başlayan Yenikapı’ya “israf araç” yığınağı sürüyor. İsraf Sergisi’nin ikinci gününde lüks araçlar da Yenikapı’daki otopark alanında yerini almaya başladı. Araç yığınağının 2.gününe ‘Bu kadarı da olmaz’ dedirten bir iddia damga vurdu. İddiaya göre; “Bazı müdürler işe gidip geldikleri şahsi araçlarını bile usulsüzlük yaparak İBB’ye kiraladıkları ve belediye bütçesinden usulsüz gelir elde ettikleri” ifade ediliyor.

Gazeteci Yavuz Oğhan İBB iştiraklerinde çalışan bazı müdür ve şeflerin işe gidip geldikleri şahsi araçlarını belediyeye kiraladıkları tespit edildiği iddiasında bulundu. Gazeteci Oğhan “Adam belediyede yönetici, arabası ile işe gidip geliyor, sonra bir cinlik geliyor aklına, kendi arabasını belediye şirketine kiralıyor, hem kira alıyo(r) hem benzini bedavaya getiriyor hem de yine kendi arabasını kullanıyor, valla dahilik bu” paylaşımda bulundu.

İsraf Sergisi’nde ikinci gün! Lüks araçlar da Yenikapı’da

Öte yandan Tarafsız Haber Ajansı da aynı koynu ile  ilgili olarak “Bu kadarı da olmaz dedirten bir iddiayı  “Bazı müdürler işe gidip geldikleri şahsi araçlarını bile İBB’ye kiralamış” ifadesiyle haberleştirdi. Ajans, ‘Yığınak sona erdiğinde İBB yönetimi bunları da belgeleriyle açıklayacak.’ diye yazdı.

Tarafsız Haber Ajansı’nın belediye kaynaklarından edindiği bilgilere göre Yenikapı’ya gönderilen araçlar şu anda belediye hizmetleri için ihtiyaç duyulmayan araçlar. İmamoğlu’nun talimatıyla belediyenin bütün birimlerinde ve iştirak şirketlerinde hizmetler için ihtiyaç duyan araç sayısı çıkarıldı, kalanlar da israfın belgesi olarak Yenikapı’ya gönderiliyor.

LÜKS ARAÇLAR PAZAR GÜNÜ GETİRİLECEK

Yenikapı’daki araç yığınağı kamuoyunun ilgisini diri tutmak için belli bir sistematikle yürütülüyor. “Lüks araçlar nerede?” sorusunun yanıtının pazar günü yanıt bulacağı belirtiliyor.

İmamoğlu’nun göreve başlamasının ardından araç kiralaması için yapılan ihaleler, imzalanan sözleşmeler tek tek incelendi ve şaşırtıcı sonuçlara ulaşıldı.

Yandaş medya İmamoğlu’nu eleştireyim derken baltayı taşa vurdu! AKP döneminin ultra lüks araç ihalesi yayınlandı

KENDİ ARACINI BELEDİYE KİRALAYAN MÜDÜRLER VAR

İBB şirketlerinde görev yapan bazı müdür ve şeflerin işe gidip geldikleri şahsi araçlarını belediye kiraladıkları ve İBB’den her ay kira parası aldıkları belirlendi. İfşa edilecekler arasında bu sözleşmeler de yer alıyor.

Yenikapı’ya götürülen araçlar arasında Albayrak Grubu’ndan kiralanan çok sayıda araç var ama bununla sınırlı değil. Belediyenin hizmet alımları için yaptığı ihalelerde de (örneğin temizlik ihalesi) araç kiralaması yapıldığı belirlendi. Kiralama hükümlerinin bu ihale sözleşmelerinde saklandığı tespit edildi.

Konuyla ilgili olarak Yavuz Oğhan şu paylaşımda bulundu.

 

 

Benzer Haberler