İsmail Kartal: Güçlü oyunla yarı finale çıkmak istiyoruz

Yayın tarihi: 17 Nisan 2024 Çarşamba 6:36 pm - Güncelleme: 17 Nisan 2024 Çarşamba 6:36 pm

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Olympiakos maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Kartal Djiku’nun durumunun iyi olduğunu ancak oynayıp oynamayacağına yarın karar verileceğini söyledi. Kartal ayrıca taraftarlara destek çağrısı yaptı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Kadıköy’de oynanacak olan UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final turu rövanş maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

“GÜÇLÜ OYUNLA YARI FİNALE ÇIKMAK İSTİYORUZ”

Kartal, “Oyuncularımızla toplantılar, antrenmanlar yaptık. İlk maçta 3-2 kaybederek ülkemize geldik. Yarın muhteşem tarafarımızın önünde yarı finale çıkabilmek için yapmış olduğunuz analizlerde rakibimizin kaliteli oyuncuları var. Olympiakos iyi bir takım. Biz de iyi bir takımız. Yarı finale adımımızı atabilmemiz için taraftarımızın vereceği enerjiyle, güçlü oyunla yarı finale çıkmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe-Olympiakos maçı şifresiz yayınlanacak

“DJIKU ÇOK İYİ DURUMDA”

Djiku’nun son durumunu paylaşan Kartal, “Djiku çok iyi durumda. Bugün bakacağız, yarın oynayabilir. Djiku’nun oynayacağı daha belli değil. Bu akşam karar vereceğiz. Çok kaliteli bir oyuncu. Bir maçta ayağının tarak kemiği kırılıyor, maçı öyle bitiyor haberi yok. Çok özgüvenli bir oyuncu. Çok değerli bir oyuncu. Bu akşam bakacağız ve bir değerlendirme yapacağız.” açıklamasında bulundu.

“TARAFTARIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Taraftarın desteğiyle ilgili soruyu yanıtlayan İsmail Kartal şunları söyledi, “Yarın taraftarlarımızın maç başından sonuna kadar bizi destekleyeceklerine inanıyoruz. Bu destekle performansın artacağını biliyoruz. Bunu ortaya koyabilmek için taraftarın desteği çok önemli. Yunanistan’da iyi başlamıştık, gol atalım derken kendi yapmış olduğumuz bireysel hatalardan gol yedik. Yarın böyle hatalar yapmadan kendi karekterimizi yansıtarak maçı bitirmek istiyoruz.”

“LİG BİTMEDEN ARAMIZA DÖNEBİLİR”

Jayden Oosterwolde’nin sahalara geri dönüşüyle ilgili soruyu yanıtlayan İsmail Kartal, “Şu anda iyi durumda. Çok güçlü bir kas yapısı var. Beklenenden daha iyi aramıza dönebileceğini düşünüyoruz. Belki de lig bitmeden aramıza katılabilir diye tahminde bulunuyoruz.” dedi.

Metro seferlerine Fenerbahçe düzenlemesi

Fenerbahçe, İsmail Kartal, Olympiakos, Konferans Ligi, Futbol

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Olympiakos maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Kartal Djiku’nun durumunun iyi olduğunu ancak oynayıp oynamayacağına yarın karar verileceğini söyledi. Kartal ayrıca taraftarlara destek çağrısı yaptı.

 

Kaynak: HABER MERKEZİ