İslami eğitim verilen yatılı okulda bir öğretmen 13 çocuğa tecavüz etti! ‘İdamı istendi’

4 Nisan 2022 Pazartesi

İslami eğitim verilen yatılı okulda bir öğretmen 13 çocuğa tecavüz etti! ‘İdamı istendi’

Endonezya’da Herry Wirawan isimli erkek İslami eğitim verilen bir yatılı okulda 13 kız çocuğuna tecavüz etti. Çocukların en az 8’i ise hamile kaldı. Wirawan’ın idamı istendi.

Endonezya’da İslami eğitim veren yatılı okulda 13 öğrencisine tecavüz edip, en az 8’ini hamile bırakan Herry Wirawan isimli öğretmen  idam cezasına çarptırıldı

Mahkeme, şubat ayındaki duruşmada 36 yaşındaki Herry Wirawan isimli öğretmeni ömür boyu hapis ve kimyasal yolla hadım edilmesi cezasına çarptırmıştı.

SAVCILIK İDAM İSTEDİ

Savcılık bu karara itiraz ederek, idam kararı verilmesini talep etmişti. Mahkeme, savcının talebini bu kez kabul ederek, 5 yıl süreyle öğrencilerine tecavüz ettiği anlaşılan öğretmenin ölüm cezasına çarptırılmasına hükmetti.

UTANMADAN BABALIK SÖZÜ VERDİ

Euronews’in haberine göre; bugünkü duruşmaya katılmayan zanlı, daha önce af talep ederek, tecavüz ettiği öğrencilerin doğurdukları çocuklara babalık yaparak, büyütme sözü vermişti.

Tecavüze uğrayan kız çocukların önemli bir kısmının, fakir ailelerden geldikleri için bursla yatılı okulda eğitim aldıkları ortaya çıkmıştı.

Herry Wirawan isimli öğretmenin, ölüm cezasına çarptırılması, bu ülkedeki yatılı dini okullardaki yaygın olduğu belirtilen cinsel suistimal suçlamalarının da yeniden alevlenmesine yol açtı.

ENDONEZYA’DA 25 BİN İSLAMİ YATILI OKUL VAR

Endonezya’da geçen yıl da İslami eğitim veren okullarda en az 14 öğrenciye cinsel saldırı olduğu resmi kayıtlara geçmişti.

Bu ülkede İslami eğitim veren ve 5 milyon kişinin eğitim gördüğü 25 bine yakın yatılı okul bulunuyor.

Tecavüzle gündeme gelen Süleymancılar yurdu, sessiz sedasız yeniden açılmış

Benzer Haberler