İslam Memiş’ten altın ve dolar için yeni tahmin!

23 Ocak 2022 Pazar

İslam Memiş’ten altın ve dolar için yeni tahmin!

Dolar ve altın fiyatları ile ilgili öngörüleriyle dikkat çeken para ve altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, bu yıl içerisinde doların ve altının akıbeti hakkında yeni tahminlerde bulundu.

İslam Memiş, BTC Haber’deki yazısında 2022 yılıyla ilgili şu tahminlerde bulundu:

“25 Ocak’ta Fed’i sadece ben değil, tüm küresel piyasalar ve oyuncuları bekliyor. Ondan sebep piyasalar yatay seyirde sıkıcı bir şekilde bekliyor. Ons, aşağı yönlü kırılırsa dolar/TL kuru yukarı. Ons, yukarı yönlü kırılırsa gram altın yine yukarı. Gram altın, hem ons hem dolar/TL kuruna göre belirlendiğinden her türlü avantajlı bir yatırım aracı olacak.”

“DOLAR/TL KURUNDA YENİ REKORLAR BEKLİYORUM”

“2022 yıl içinde dolar/TL kurunda yeni rekorlar beklediğimden, ons altında bu sürece destek olursa gram altında 1.450 lira seviyesi kaçınılmaz olur. Ama hemen değil! İlk önce son bir alım fırsatı olacağını öngördüğümden kısa vade için düşüş bekleyeceğim. Bu seviye ise 720 lira seviyesi. Öngördüğüm 720 lira seviyesi test edilirse, o gün tekrar bir yorum yapmakta fayda var. Belki biraz daha aşağısına sarkabilir. Bunu konuşmak için önce 720 liraya görmek gerek.”

YouTube yorumunda da gram altında yüzde 50’lik alımın 630-650 lira aralığında yapıldığını hatırlatan Memiş, ikinci yüzde 50’lik alım için 700 lira seviyesini bekleyenlere de şu uyarıyı yaptı:

“Dolar için 13.80 lira üzerinden alım yapmam. Gram altında 700 lira ve daha altını beklemek gerekiyor. Şu anda erken. 800 lira üzerinde gram altın almayı çok da tercih etmem.”

İslam Memiş düşüşe dikkat çekti yatırımını altına yapanlara seslendi

Benzer Haberler