İSKİ’den ‘su arıtma cihazı’ uyarısı

2 Ağustos 2021 Pazartesi

İSKİ’den ‘su arıtma cihazı’ uyarısı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ), su arıtma cihazı satma gibi bir uygulamaları olmadığını açıkladı.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ), son zamanlarda ‘Siz değerli İSKİ abonelerine özel su arıtma cihazı’ ifadesi ile İstanbulluları arayarak arıtma cihazı satılmak istenmesiyle ilgili gelen ihbarlar üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Su arıtma cihazı satmak gibi bir uygulamaları olmadığı vurgulanan açıklamada, “Bu durumun yönlendirme ve yanıltma amaçlı olduğu açıktır. Telefon ya da herhangi bir iletişim yoluyla idaremizin adını kullanarak su arıtma cihazı satan kişilere itibar edilmemelidir” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Öte yandan, İstanbul’da suyun kalitesi, online izleme uygulamalarıyla takip edilmekte, kaynağından musluklara kadar farklı noktalardan periyodik olarak alınan numuneler akredite olan laboratuvarlarımızda sürekli test edilmektedir. Analiz neticeleri, İstanbul’un şehir şebeke suyunun tüm parametrelerde dünya standartlarında ve içilebilir olduğunu göstermektedir. Şehir şebeke suyuna ait analiz sonuçları, her ay İSKİ internet sitesinden, (www.iski.istanbul/web/tr-TR/su-kalite-raporlari) düzenli olarak yayınlanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

İSKİ’den ‘9 saatlik su kesintisi’ açıklaması

Benzer Haberler