IŞİD’in sosyal medyadan yayınladığı tehdit mesajını para karşılığı atmış!

25 Eylül 2019 Çarşamba

Konya’da kağıda Arapça bir mesaj yazıp, fotoğrafını sosyal medyada paylaşan terör örgütü IŞİD üyesi Suriye uyruklu Hasen El Halil (21) adliyeye sevk edildi. El Halil’in sorgusunda, sosyal medyada tanıştığı kişinin bu paylaşımı yapmasını istediğini, bu paylaşım için de kendisine para göndereceğini söylediği öğrenildi.

1 yıldır Türkiye’de, 1 aydır da Konya’da oturan IŞİD’li Hasen El Halil, terör örgütü IŞİD lideri Ebu Bekir El Bağdadi’ye ait olduğu ifade edilen ses kaydının ortaya çıkmasının ardından, 16 Eylül günü Arapça yazılı bir not paylaştı.

IŞİD’den Türkiye’ye lokasyonlu saldırı tehdidi! Ankara, Şanlıurfa, Mardin…

Alaeddin Tepesi’nden kenti gösteren bir fotoğrafla Arapça tehdit notu, sosyal medyadan paylaşıldı. Notun sosyal medyada hızla yayılmasının ardından harekete geçen Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Hasen El Halil’i yakalayıp gözaltına aldı. Suriye’nin İdlip kenti nüfusuna kayıtlı El Halil’in polisteki sorgusunda sosyal medyada tanıştığı kişinin kendisine böyle bir paylaşım yapmasını istediğini, bunun karşılığında ise para göndereceğini ancak parayı daha göndermediğini öne sürdüğü öğrenildi. Hasen El Halil, sorgusunun ardından bugün ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ ve ‘örgüt propagandasını yapmak’ suçundan adliyeye sevk edildi.

IŞİD’in infazcısı İzmir’de yakalandı

Benzer Haberler