İşçilere dezenfektan yerine çamaşır suyu verdi!

5 Ekim 2020 Pazartesi

İstanbul Maltepe’de bulunan bir tekstil atölyesinde çalışan işçiler, işyerindeki dezenfektan şişesinin içerisinde çamaşır suyu olduğunu fark etti. Durumu patrona anlatan işçiler “Hayır, çamaşır suyu değil dezenfektan o” cevabını alınca ellerine sürdükleri çamaşır suyu ile siyah ürünlere yönelince patron, dezenfektan şişesine çamaşır suyu koyduğunu itiraf etti.

İstanbul Maltepe’de bulunan bir tekstil atölyesinde çalışan işçiler, işyerindeki dezenfektan şişesinin içerisinde çamaşır suyu olduğunu fark etti. Bunun üzerine patrona gidip durumu soran işçiler, “Hayır, çamaşır suyu değil dezenfektan o” cevabını aldılar.

Bunun üzerine tekstil işçilerinden biri çamaşır suyunu eline sürüp atölyede üretilen siyah renkli ürünlere yönelerek “Siyah işlere dokunayım da gör” deyince patron “Dur, yapma” diyerek şişenin içerisine dezenfektan yerine çamaşır suyu koyduğunu itiraf etti.

Yaşadıklarını Sendika.Org’a bildiren işçiler, tekstil atölyelerinde bu tür anormal durumlarla sık karşılaştıklarını, işçilerin hayatının kumaş kadar değer görmediğini söyledi.

COVID YATAĞI

Tekstil sektörü işçi sağlığı açısından en kötü koşullara sahip sektörler arasında yer alıyor. Pandemi döneminde üretim zorlamasının sürdüğü tekstil atölyelerinde COVID-19 vakaları patlamış Antep’in yanı sıra tekstil işçilerinin yoğunlukta olduğu İstanbul Maltepe’de de yüksek oranda vaka sayısı gözlenmişti.

Benzer Haberler