İSBAK’a atanan Bahaddin Yetkin istifa etti

9 Ağustos 2019 Cuma

İSBAK A.Ş Genel Müdürlüğü görevine getirilen Bahaddin Yetkin, kamuoyundaki tartışmaların ardından görevinden istifa etti.Yetkin’in istifasını İBB Basın Sözcüsü Murat Ongun duyurdu.Ongun yaptığı basın açıklamasında “Sayın İmamoğlu daha önce yaptığı açıklamalarda sık sık “Atamalarda liyakata önem verileceğini ve partizanlık yapılmayacağını’ belirtmişti. Bu vesile ile söz konusu adaylık atamada bir sorun görülmedi.

Lakin, hem kamuoyuna yansıyan sosyal medya paylaşımları, hem de bu akşam sona eren incelemede görüldü ki, asla yönetim ve hayata bakış açımızla örtüşmeyecek başka paylaşımlar da yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Yetkin’in istifa ettiğini belirten Ongun, “İstifa, İBB başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından kabul edilmiştir. Şeffaf yönetim anlayışımız gereği süreç tüm ayrıntısıyla paylaşılmıştır” dedi. İBB’den yapılan basın açıklaması şöyle;

 

Konuyla ilgili ayrıntılı bir inceleme başlatıldı

Değerli Basın Mensupları, 8 Ağustos Perşembe günü İBB üst yönetiminin tanıtım toplantısının yapıldığı andan itibaren İBB iştirakimiz olan İSBAK A.Ş Genel Müdürlüğü görevine getirilen Bahaddin Yetkin’in daha önce yaptığı sosyal medya paylaşımları ve beğenileri kamuoyu tarafından tartışılmaya başlandı. Bunun üzerine İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla konuyla ilgili ayrıntılı bir inceleme başlatıldı. İnceleme sürerken bugün konuyla ilgili açıklama yapan Sayın İmamoğlu ‘ Arkadaşlarımız işe alırken incelemelerini liyakat ve tecrübe üzerine yaptı. Baktığımız pencere buydu’ değerlendirmesinde bulundu.

Bahadır Yetkin’in Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduğu biliniyordu

Ayrıca, İSBAK A.Ş genel müdürlüğüne atanmadan evvel, Bahadır Yetkin’in Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduğu tarafımızca biliniyordu. Sayın İmamoğlu daha önce yaptığı açıklamalarda sık sık “Atamalarda liyakata önem verileceğini ve partizanlık yapılmayacağını’ belirtmişti.

 

Kriz yaratmıştı… İBB şirketleri olağanüstü genel kurula gidiyor!

 

Bu vesile ile söz konusu adaylık atamada bir sorun görülmedi. Lakin, hem kamuoyuna yansıyan sosyal medya paylaşımları, hem de bu akşam sona eren incelemede görüldü ki, asla yönetim ve hayata bakış açımızla örtüşmeyecek başka paylaşımlar da yapılmıştır.

İSBAK A.Ş’deki tüm görevlerinden an itibariyle istifa etmiştir

Bu vesile ile akşam saatlerinde Bahadır Yetkin ile durum paylaşılmış kendisi de İSBAK A.Ş’deki tüm görevlerinden 10 Ağustos 2018 günü saat 20.04 itibariyle istifa etmiştir.

İstifa, İBB başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından kabul edilmiştir. Şeffaf yönetim anlayışımız gereği süreç tüm ayrıntısıyla paylaşılmıştır.

Kamuoyunun, İBB ve iştiraklerinin faaliyetlerinde her zaman böyle hassasiyetle gözetleyici ve uyarıcı olmasından da büyük memnuniyet duyacağımızı belirtir, siz değerli basın mensuplarına ve halkımıza teşekkür ederiz. Murat Ongun Basın Sözcüsü İBB Başkan Danışmanı

İşte Yetkin’in istifa dilekçesi;

 

İmamoğlu’ndan İSBAK’a tartışmalı atama

 

Yetkin’in bugün istifa etti:

 

Yetkin’in 2011 Genel Seçimlerinde AKP’den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olduğu öğrenilirken, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ve beğenilerde Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e ağır hakaretler içeren videoları ortaya çıkmıştı.