İranlı yönetmeni öldüren anne-baba, kızları ve damatlarını da öldürmüş!

21 Mayıs 2021 Cuma

İranlı yönetmeni öldüren anne-baba, kızları ve damatlarını da öldürmüş!

İranlı yönetmen Babak Khorramdin’i öldüren anne ve babası, kızları ve damatlarının da katili olduklarını itiraf etti. Baba Abdullah Khorramdin “Diğer iki çocuğumu da öldürecektim” dedi.

İranlı yönetmen Babak Khorramdin’i öldürüp, cesedini parçaladıktan sonra çöpe atan anne-babasından bir cinayet itirafı daha geldi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, oğullarını öldürdükleri için pişman olmadıklarını söyleyen anne ve baba, ifadelerinde daha önce kızları ve damatlarını da öldürdüklerini söyledi.

Yönetmen Babak Khorramdin’in cesedi, ülkenin başketi Tahran’ın batısında yer alan Ekbatan mahallesinin bir çöp kutusunda parçalanmış bir halde pazar günü bulunmuştu. Cesedin Khorramdin’e ait olduğunun pazartesi günü tespit edilmesinin ardından anne ve baba gözaltına alındı. Polise verdikleri ifadede anne ve babanın soğukkanlılıkla cinayeti itiraf etmesi, “yine olsa yine oğullarını öldüreceklerini söylemesi” İran’da büyük bir tartışma yarattı.

Diğer yandan anne ve babanın soğukkanlılıkla ceset parçalarını poşetlerle çöp kutularına taşıdığı anlar da güvenlik kameralarında tespit edildi.

‘DİĞER İKİ ÇOCUĞUMU DA ÖLDÜRECEKTİM’

İran medyasında yer alan haberlere göre 47 yaşındaki yönetmen Babak Khorramdin’in babası Abdullah Khorramdin, “oğullarının bekar olduğunu ve ahlaksız bir hayat sürdürdüğünü, kendilerine de kötü muamelede bulunduğunu” öne sürdü.
Rokna haber sitesi, yönetmen Babak Khorramdin’in anne ve babası tarafından önce uyuşturulduğunu, sonra da öldürüldüğünü yazmıştı. Baba Abdullah Khorramdin, polis tarafından gözaltına alınmasaydı diğer iki çocuğunu da “ahlaksız bir hayat yaşadıkları gerekçesi ile” öldüreceğini öne sürdü.

‘DAMADIM İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAPIYORDU’

Babak Khorramdin’in kız kardeşinin kayıp olduğu uzun zamandır biliniyordu.

Baba Abdullah Khorramdin, damadının insan kaçakçılığı yaptığını, bu yüzden öldükten sonra yakınlarına büyük ihtimalle sınırda başına bir şey geldiği için ortadan kaybolduğunu söylediklerini anlattı.

Baba, damatlarının ölümünden sonra kızlarının da ‘ahlaksız bir hayat yaşamaya başladığını’ o yüzden kızlarını da öldürdüklerini söyledi.

Diğer yandan Babak Khorramdin’in, anne ve babasının kız kardeşinin ölümüyle bağlantısı olduğunu tespit etmek üzere olduğu iddia edildi.

Benzer Haberler