iPhone yenilenecek

18 Ocak 2021 Pazartesi

iPhone yenilenecek

Apple, iMac ve MacBook Pro bilgisayarlarına bir çok değişiklik yaptı. Bu değişiklikler göz önüne alındığında, Apple’ın 2021’deki iPhone serisi için daha ince iyileştirmeler planlaması şaşılacak bir gelişme değil. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, şirketin mühendisleri bu yılı bir “S” yılı olarak görüyorlar.

Marka, iPhone 12‘de pek çok iyileştirme sağlayan güncellemeler yaptı. Ancak, Apple’ın ileride gelecek yeni modeller için farklı bir planı var: bir ekran içi parmak izi tarayıcısı.

iphone

Apple, parmak izi tarayıcılarla ilginç bir geçmişe sahip. 2013 yılında iPhone 5S ile teknolojiyi yaygınlaştıran ilk firmalardan biri iken, 2017 yılında iPhone X’i piyasaya sürdüğünde diğer şirketlere göre çok daha erken bu özellikten vazgeçmeye başladı. Şirket, ekran içi parmak izi sensörlerine geçişi umursamıyor gibi görünüyordu. Ancak koronavirüs salgını, markanın teknoloji hakkındaki görüşünü değiştirmiş gibi görünüyor. Gurman’a göre bu özellik Face ID’nin yerini alamaz, ancak dışarı çıktığınızda maske takıyorsanız veya Face ID’nin olması gerektiği kadar iyi çalışmadığını fark ederseniz kimliğinizi doğrulamanın alternatif bir yolu ekran içi parmak izi tarayıcısı olabilir.

Gurman ayrıca Apple’ın katlanabilir ekranları da test ettiğini bildirdi. Şirketin teknoloji için henüz sağlam bir planı olmadığını ve halka göstereceği bir şeyin yıllar alabileceği konusunda uyardı. Ayrıca marka her katlanabilir bir iPhone’un peşine düşmeye değmeyeceğine de karar verebilir. Rapordaki diğer ilginç bilgilerden bazıları AirTags ve şirketin 2021 iPad serisinden bahsediyor. Apple’ın bu yıl içinde sık sık söylentilere konu olan Çini benzeri aksesuarı duyuracağı bildiriliyor. Görünüşe göre marka, 2020 iPad Air’e benzer bir tasarıma sahip giriş seviyesi iPad’inin yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor.

The Matrix 4 ne zaman vizyona girecek?

Benzer Haberler