iPhone SE 4 için konsept çalışma hazırlandı

17 Kasım 2023 Cuma

Bazı konsept tasarımlar sızıntılar ve iddialara dayanarak yapılıyor. Bu türdeki çalışmalar ürünün nasıl görüneceği ve tasarım detayları hakkında fikir veriyor. Daha önce birçok telefon için bahsettiğimiz gibi konsept çalışmalar yapılmıştı. Şimdi sırada ise iPhone SE 4 var. Yeni nesil iPhone SE’le ilgili en güncel ve yeni söylentiler bir araya getirilerek konsept model hazırlandı.

iPhone SE 4’ün özelliklerine değinecek olursak dedikodulara göre telefon hem tasarım hem de donanım açısından önemli değişiklikler içeriyor. Ghost kod adıyla bilinen cihaz iPhone 14’ü temel alan yeni tasarıma sahip olacak. Hatta iPhone 14 kasasının daha değiştirilmiş hali de diyebiliriz.

Cihazda iPhone 15 Pro’larda kullanılan Eylem tuşu da bulunacak. Sesli/Sessiz anahtarı yerine gelen bu tuş özelleştirilebiliyor. El feneri, odak, kamera veya farklı işlevler eylem düğmesine atanabiliyor.

iPhone SE 4

İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro için heyecanlandıran konsept

4. nesil iPhone SE’de 48 MP’lik tek ana kamera kullanılacak. Bununla birlikte telefonda Face ID, USB-C ve OLED ekranın olacağı ifade ediliyor.

Yeni iPhone SE’nin Apple’ın kendi 5G modemini kullanan ilk telefon olacağı söyleniyordu. Fakat bir süre önce gündeme gelen bir haberde modem çipinin geliştirilmesiyle ilgili problem olduğu belirtildi. Ayrıca Apple, Qualcomm’la olan modem anlaşmasını 3 yıl boyunca uzattı. iPhone SE 4, Qualcomm’un modem çipiyle donatılabilir.

iPhone SE 4

Birkaç hafta önce yayınlanan araştırma raporlarında yeni nesil iPhone SE’nin 2025’ten önce çıkmayacağı vurgulandı. Barclays analistleri Blayne Curtis ve Tom O’Malley, Asya’daki tedarik zinciri şirketleriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Her iki analist Apple’ın yeni iPhone SE’yi 2024’te çıkarmaya yönelik planı olmadığını belirtti.

Skyrim’in grafiklerini adeta sil baştan yarattılar