iPhone 14 Max özellikleri sızdırıldı

10 Mayıs 2022 Salı

iPhone 14 Max özellikleri sızdırıldı

iPhone 14 Max daha gelişmiş bir RAM ve yüksek ekran hızıyla önceki modellerden ayrılıyor.

Bildiğiniz gibi Apple bu yılın ikinci yarısında üç yeni iPhone’u kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. iPhone 14, 14 Pro ve 14 Max olarak adlandırılan bu üç yeni iPhone için meraklı bekleyiş sürerken, Apple’ın yeni telefonları hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Son olarak da 14 Max’ın teknik özellikleri hakkında merak edilen bazı detaylar sızıntılar sayesinde ortaya çıktı.

Gelen bu son sızıntıya bakılırsa iPhone 14 Max, geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 13 ile pek çok ortak noktaya sahip olacak. Özellikle de tasarım konusunda. Ancak 14 Max, iPhone 13’e kıyasla daha güçlü bir cihaz olacak.

iPhone 14 Max

 

İlk olarak 14 Max modelinin 6.7 inç OLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. 2278 x 1284 piksel çözünürlüğündeki ekranın yenileme hızı ise 60Hz olacak. Eğer bu bilgiler doğru çıkarsa 14 Max, ekrana yenileme hızı konusunda iPhone 13’ten çok daha üstün olur.

İşlemci tarafına geldiğimizde ise hem iPhone 14’ün hem de 14 Max’in iPhone 13’te de yer alan A15 Bionic yonga setinden güç alabileceği belirtiliyor. Eğer bu sızıntı doğru çıkarsa Apple ilk kez iPhone’un Pro modeli ile diğer modelleri arasında bu kadar büyük bir fark oluşturacak. Çünkü bildiğiniz gibi iPhone 14 Pro’nun A16 yonga seti kullanacağı bir süredir konuşuluyor.

Her ne kadar Apple, iPhone 14 ve 14 Max’in işlemcisinde kayda değer bir değişiklik yapmayacak olsa da, RAM’in artması sayesinde her iki modelin de iPhone 13’ten daha üstün performans sunacağı belirtiliyor.

Son olarak kameralara gelecek olursak, iPhone 14 Max’in arka yüzündeki çift kamerada iki 12 megapiksellik lens olacağı belirtiliyor. Yani anlayacağınız 48 megapiksellik kamera sadece iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde olacak.

Ay’da uzay istasyonu kurmak için önemli bir adım atılıyor

Benzer Haberler