iPhone 12 Pro ve Pro Max Koronavirüse takıldı

Yayın tarihi: 28 Temmuz 2020 Salı 9:30 am - Güncelleme: 27 Temmuz 2020 Pazartesi 7:16 pm

Apple’ın bu yılın son çeyreğinde satışa sunmayı planladığı iPhone 12 Pro ve Pro Max biraz gecikmeli olarak satışa sunulacak.

iPhone 12 Pro ve Pro Max Koronavirüse takıldı. Apple bu yılın son çeyreğinde 4 yeni iPhone modeli ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmayı planlıyor. 5.4 inçlik iPhone 12 ve 12 Max planlandığı gibi Eylül ayında satışa sunulacak. Lakin Pro varyantındaki iki model için Ekim ayının sonlarını beklememiz gerekecek.

Malum 2020 yılında Çin’de patlak veren Covid19 salgını kısa sürede küresel bir kriz haline gelmişti. Hali hazırda tüm dünya normalleşme yönünde adımlar atıyor olsa da salgın henüz bitmiş değil. Türkiye’de dahil pek çok ülkede Covid19 vakaları çıkmaya devam ediyor. Görünen o ki bir süre de çıkmaya devam edecek.

iPhone 12 Pro ve Pro Max Koronavirüse takıldı

Peki bunun önüne nasıl geçilecek? Hali hazırda bir aşı geliştirilmiş değil. Durum böyle olunca sanayi tarafında aksamaların da önü alınamıyor.

Apple tarafından gelen haberlere göre yeni iPhone modelleri de Covid19 yüzünden biraz gecikmeli olarak satışa sunulacak. Aslına bakılırsa iPhone 12 ve 12 Max tarafında bir sıkıntı yok. Bu iki modelin planlandığı gibi Eylül ayında satışa sunulmaları bekleniyor.

Fakat söz konusu iPhone 12 Pro ve Pro Max olduğunda işler biraz değişiyor. Zira bu iki modelin son kullanıcıya ulaşması en erken 23 Ekim tarihinde mümkün olacak. Muhtemelen ülkemize gelmesi de Kasım ya da Aralık ayını bulacaktır.

Apple arama sonuçları hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!