iPhone 12 kamera sorunu mu yaşıyor?

Yayın tarihi: 10 Ağustos 2020 Pazartesi 8:30 am - Güncelleme: 9 Ağustos 2020 Pazar 7:42 pm

Nisan ayında Apple’a yakınlığı ile bilinen analist Ming-Chi Kuo, 5.4 inç ve 6.1 inç iPhone’ların Ağustos ayında üretime başlanacağını açıklamıştı. Ancak analist Kuo iPhone 12 planında bir aksaklık yaşandığını açıkladı.

iPhone 12 kamera problemi yaşıyor iddiası . Kuo; Apple’ın ultra geniş kameranın lensiyle ilgili yaşadığı sorunların, bileşenin sevkiyatının gecikmesine neden olabileceğini söylüyor.

Dört adet iPhone 12 modelinin tümü, ultra geniş açılı kameraları için 7P lensler (7 elemanlı montaj) kullanacak. Sorun, kaplamaları yüksek sıcaklık, yüksek nem testi sırasında çatlamaya eğilimli olduğundan Pro olmayan iki iPhone’un lenslerinde yatıyor.

iPhone 12

Bu sorun, Genius Electronic Optical‘dan gelen bileşenleri etkiliyor. Ancak Apple’ın lensleri testi geçen ikinci bir tedarikçisi Largan da var. Kuo ve ekibi, Apple’ın en azından lansmana kadar Largan’dan Genius pahasına daha fazla birim satın alacağına inanıyor. Apple bu sorunu çözmek için muhtemelen kar marjından feragat edecek gibi görünüyor.

Eğer üretimde yaşanan bu sorunlar çözülmez ise Apple’ın iPhone modellerini piyasaya sunması gecikebilir. Apple’ın yeni modellerini Eylül ayındaki etkinlik sonrasında veya aksaklık devam ederse Ekim sonunda satışa sunacağı söyleniyor.

Apple A14 yonga setinden gücünü alacak olan iPhone 12’lerin Türkiye pazarına 8.999 TL‘den başlayan fiyatlar ile geleceği söyleniyor. Pro modellerde ise fiyat bandı 12.999 TL ile 13.699 TL olacak.

Forrest Gump yeniden çekiliyor: Çekimler Türkiye’de yapılacak!