iPhone 12 ile şarj kablosu ve çentik tarih olacak

24 Ekim 2019 Perşembe

Apple’ın iPhone 11 modellerinde hala çentik kullanması ve buna rağmen telefona büyük ilgi görmesi gerçekten anlamsız bir hareketti. Donanım konusunda rakiplerinden 2-3 yıl önde olan Apple, nihayet farkını 2020 yılında ortaya koyacak. iPhone 12 devrim yaratacak!

Sözde analist Ming-Chi Kuo‘dan daha fazla doğru tahminler yapan Ben Geskin, önümüzdeki yıl tanıtılacak iPhone modelleri hakkında muhteşem iddialarda bulundu.

 Ben Geskin‘e göre; iPhone 12 modellerinde çentik nihayet kalkacak. Ancak devrimsel yenilik tabii ki de bu değil. Yeni iPhone modelleri ile birlikte şarj kablosundan da tamamen kurtulacağız. iPhone 7 ile kullanıcıları kablosuz kulaklıklara yönlendiren Apple, 2020’de kablosuz şarja odaklanacak.

Huawei Nova 5z tanıtıldı! İşte özellikleri!

Apple’ın test ettiği şey UWD teknolojisi olarak geçiyor. 3 metrede 480 Mbps kablosuz aktarım ve 10 metrede ise 110 Mbps aktarım sağlayan UWD sayesinde gerçek anlamda kablosuz şarj gerçek olacak gibi görünüyor.

iPhone 12

5G teknolojisi için yeni bir anten üzerinde çalışan Apple, muhtemelen 2020 yılında şimdiye kadar ki en iyi iPhone modeli ile karşımıza çıkacak. Ancak bu teknolojide yaşanacak olası bir aksaklıktan dolayı UWD’nin 2021’e ertelenmesi de söz konusu.

AirPower ile tökezleyen Apple’ın UWD’ye ağırlık vereceğini ve bu teknolojiyi 2020 yılında sunacağını düşünüyorum. Eğer iPhone yükseltmek istiyorsanız size şiddetle tavsiyem iPhone 11’i pas geçin.

Benzer Haberler