iOS 15 güncellemesini kimler alacak

26 Kasım 2020 Perşembe

Apple’ın yeni güncellemesini alacak olan cihazlar belli oldu. İşte iOS 15 alacak olan iPhone ve iPod modelleri.

Kendi mobil işletim sistemi sayesinde fark yaratan Apple, güncellemeler konusunda da oldukça cömert bir firma. Hali hazırda 4 – 5 yıl geriye dönük olarak cihazlarını güncel tutan Cupertino merkezli şirket önümüzdeki yıl yeni iOS sürümünü yayınlayacak.

Elbette Apple kullanıcılarının merak ettiği temel unsur ellerindeki cihazın yeni iOS güncellemesini alıp almayacağı. Şimdilik yeni iOS sürümünün çıkmasına hayli uzun bir süre olduğunu söyleyebiliriz.

Malum daha iOS 14 yeni çıktı. Fakat Apple şimdiden yeni iOS üzerine olan çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Eğer sızdırılan bilgiler doğruysa Apple iPhone 7 öncesindeki cihazlarına güncelleme desteğini kesecek.

iOS 15

İşte iOS 15 alacak iPhone modelleri

iPhone 13 series
iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone SE (2nd gen.)
iPod touch (7th gen.)

Görüldüğü üzere Apple iPhone 7 öncesindeki tüm cihazlara güncelleme desteğini kesmeyi planlıyor. Bu telefonlar her ne kadar mazide kalmış olsa da hala ülkemizde en çok kullanılan Apple modelleri bunlar.

Çünkü iPhone 8 ile birlikte Apple Türkiye’deki fiyatlarını başka bir boyuta geçirdi. Örneğin yeni çıkan iPhone 12 mini bile ülkemizde 9999 TL gibi absürt bir etikete sahip.

Xiaomi Mi 10 Pro için Android 11 çıktı

Benzer Haberler