iOS 14 ile çeviri yapmak çok kolaylaşacak

4 Haziran 2020 Perşembe

iOS 14 ile çeviri yapmak çok kolaylaşacak

Apple, 22 Haziran 2020 tarihinde Türkiye saati ile 20:00’da merakla beklenen WWDC 20 etkinliğini düzenleyecek. Bu etkinlikte iOS 14 , macOS 10.16, tvOS 14, iPadOS 14 ve watchOS 7 sürümlerini tanıtacak olan Apple’ın yeni sunacağı özellikler belli olmaya başladı.  Gelen bilgilere göre; iOS 14 ile Türkçe çeviri yapmak çok kolay olacak.

Safari tarayıcısı iOS 14 ve iPadOS 14 ile birlikte çeviri yapma özelliğine kavuşacak. Google Chrome’daki Çeviri özelliği gibi bir özelliğe sahip olacak. Ayrıca güncelleme ile birlikte Apple Pencil yine Safari tarayıcısında kullanılabilecek. Web deneyimini iOS 13’te masaüstü deneyime eşitleyen Apple, iOS 14 ile kendini aşacak gibi görünüyor.

iOS 14

iPhone SE (2016) ve sonrası iPhone modellerinin alması beklenen iOS14 güncellemesinin testleri Haziran sonu başlayacak. Ancak nihai sürüm için ise Eylül ayını beklemeniz gerekecek. Bir aksilik olmaz ise iPhone 12 lansmanından bir hafta sonra OTA üzerinden iOS14 güncellemesi yayılanacak.

Apple ayrıca güncelleme ile birlikte ana ekrana widget ekleme özelliğini de ekleyecek. Bu özellikliklerin yanı sıra tasarımda da küçük çaplı değişikliklerin yapılması bekleniyor. Şimdilik iOS 14’ün sunacağı yenilikler sırrını koruyor. Asıl yenilikleri görmek için 3 hafta daha beklememiz gerekiyor.

iOS 13 ile fazla yenilik sunmayan Apple, bunun acısı iOS14 ile çıkaracak gibi görünüyor. Umarız OLED ekrana sahip iPhone modelleri için yıllardır beklenen Always on Display özelliği sisteme eklenir.

Logitech G332 SE kablolu oyuncu kulaklığı inceleme

Benzer Haberler