İntihar vakaları sonrası Arif Verimli’den eski AKP’li bakana tepki

Yayın tarihi: 13 Ekim 2022 Perşembe 7:19 am - Güncelleme: 13 Ekim 2022 Perşembe 7:19 am

Prof. Dr. Arif Verimli, “Ben, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi’yken ‘İntihar Müdahale Merkezi ve Müdahale Hattı’ kurdum. Bilin bakalım kim kapattı? Cevap veriyorum; her iyi şeye düşman R.A. isimli bir bakan.” dedi.

 

Eski Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Verimli, intihar vakalarının artmasıyla birlikte sosyal medya hesabında bugün yaptığı paylaşımda, hastane bünyesinde kurduğu ‘İntihar Müdahale Merkezi ve Müdahale Hattı’nın daha sonra kapatıldığını açıkladı. Verimli, paylaşımında şunları kaydetti:

Programı terk eden Arif Verimli’den aylar sonra gelen Müge Anlı itirafı

“Ben, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi’yken ‘İntihar Müdahale Merkezi ve Müdahale Hattı’ kurdum. Bilin bakalım kim kapattı? Cevap veriyorum; her iyi şeye düşman R.A. isimli bir bakan. Tarih affetmeyecek. Ben asla affetmeyeceğim onu, ayrı konu.”

RECEP AKDAĞ MI?

Prof. Verimli’nin ‘R. A. isimli bakan’ ifadeleri akıllara 2002-2013 yılları arasında bakanlık yapan Recep Akdağ’ı akıllara getirdi. Prof. Arif Verimli, 1994-2003 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimliği görevini sürdürmüştü.