Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

İnternet’ten cinsel içerikli film izleyenler yandı!

Avustralya hükümeti, internetten cinsel içerikli film izleyenler için yeni bir çalışma başlattığını duyurdu. Hükümet, internet kullanıcılarının cinsel içerikli film izleyebilmesi ve kumar oynayabilmesi için ‘yüz tarama’ şartı koyacak.

Avustralya basınında yer alan haberlere göre hükümet bu kez de kullanıcıların internette cinsel içerikli film izleyebilmesi ya da kumar oynayabilmesi için yaşını teyit etmesi zorunluluğu getirmek istiyor.

Habere göre Avustralya hükümeti bunun için de bir “yüz doğrulama hizmeti” kullanmak istiyor.

Yani internette cinsel içerikli film izlemek ya da kumar oynamak isteyenlerin yüzleri online olarak taranacak ve yaşının uygun olup olmadığına bu program karar verecek.

Avustralya hükümeti böylece çocukları korumayı amaçlıyor.

Alınması planlanan önlemler arasında çevrimiçi cinsel içerikli film ve bahis için yaş doğrulaması getirilmesi hedefleniyor. Ayrıca çocuk ve gençlerin yetişkin materyallerine erişmesini engellemek için yaşın 18’den büyük olduğunun kanıtlanması talep edilecek.

Ancak bu ülkede bazı tartışmalara yol açacak gibi görünüyor. Böyle bir yüz tarama hizmeti sonucu cinsel içerikli film izleyenlerin yüzlerini içeren bir veritabanı oluşmasının mahremiyeti tehdit ettiği ve kanunen mümkün olmayacağı belirtiliyor.

İsrail’den Suriye’ye hava saldırısı iddiası: 9 kişi öldü

Dünya Sağlık Örgütü’ne silahlı saldırı: 1 ölü