İnternet erişimi artık mobil cihazlardan yapılıyor

21 Mart 2023 Salı

Yapılan araştırmaya göre geniş bir çoğunluk internet erişimini akıllı telefonlardan ya da tabletlerden gerçekleştiriyor. Direk olarak internet erişimi için PC kullananların sayısı ise geçmiş yıllara oranla önemli bir şekilde azalmış durumda.

Akıllı telefonların yaygınlaşması hayatımızdaki pek çok şeyi de değiştirdi. En başta da alışkanlıklarımız değişti. Bir dönemde internet kullanımı kişisel bilgisayarlar üzerinde yoğunlaşmıştı. Şimdilerde ise internet kullanımı büyük oranda mobil kanallara doğru kaymış durumda.

 

Hatta mobil taraftaki online oyunlar, internet kullanımının büyük bir bölümünü oluşturmaya başladı. Oyunları ise klasik olarak sosyal medya uygulamaları takip ediyor.

internet erişimi

İnternetin mobil tarafa doğru yönelmesi, internet medyacılığının da bu şekilde düzenlenmesine zemin hazırladı. Artık pek çok masaüstü site, mobil siteye doğru evrilmiş durumda.

 

Konu ile ilgili mobil kaynaklı bazı araştırmalarda yapıldı. Nitekim yapılmaya da devam ediyor. Pek çok araştırma ise ortak bir sonuca sahip. O da yakın gelecekte internet kullanımının yüzde 95’in üzerinde mobil cihazlara kayacağı.

 

Sadece mekan dışında değil, normal zamanlarda yani masaüstü bilgisayarların olduğu ortamlarda da internet kullanımı mobil platformlara doğru kayıyor. Uzmanlar bu durumu kişiselleştirme ve özel alan olarak açıklıyorlar. Sonuçta herkesin telefonu kendine özel olduğu için kullanıcılar telefonları ile yaptıkları internet gezintilerini daha güvenli buluyorlar. En azından aktarılan bilgiler bu yönde.

Samsung Galaxy Z Fold 5 kamera konfigürasyonları belli oldu

Bir diğer konu ise gelir modelinin önümüzdeki süreçte mobil temellere oturtulması. Bunu da bekleyip göreceğiz. İnternet erişimi mobil cihazlara kaydı!