‘Inter maçı için Milanoya gitmeyeceğiz’

Yayın tarihi: 11 Mart 2020 Çarşamba 2:59 pm - Güncelleme: 11 Mart 2020 Çarşamba 2:59 pm

Getafe Başkanı Angel Torres çarpıcı açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını nedeniyle Inter ile yarın oynanacak karşılaşma için Milano’ya gitmeyeceklerini duyurdu.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu maçında Inter yarın sahasında Getafe’yi ağırlayacak. Ancak Getafe Başkanı Angel Torres, İtalya’daki koronavirüs salgını nedeniyle maça gitmeyeceklerini açıkladı.

Dev derbinin hakemi belli oldu!

İtalya’daki tüm yerel spor müsabakaları hükümet kararıyla 3 Nisan’a kadar ertelenmişti. Inter ile Getafe arasındaki karşılaşmanın ise seyircisiz oynanmasına karar verilmişti.

Getafe Başkanı Torres katıldığı bir radyo programında “Bu maçı Milano’da oynamak yerine UEFA’dan alternatif bir çözüm istedik. Koronavirüs salgınının tam ortasına gitmek istemiyoruz” diye konuştu.

Mesut Bakkal’dan flaş itiraf: “Beşiktaş maçı sonrası Galatasaray’dan teşvik primi aldık”

Elenme pahasına da olsa bu riski almayacaklarını kaydeden Torres, “Maça çıkmayacağımız için elenirsek elenelim. İstemediğimiz bir yere gitmeyeceğiz. Ya başka bir yerde oynarız ya da ertelenir. Erteleme daha mantıklı bir çözüm olur. UEFA bizden bu seyahat için özel izin almamızı istiyor. Almayacağım. Ülkemin yasalarına bağlı kalacağım” ifadelerini kullandı.

Sergen: Stada 8 bin kişi geliyorsa ben işimi iyi yapmıyorum demektir