Instagram’da kullanımı kolaylaştıracak yeni video özelliği

3 Mart 2022 Perşembe

Instagram‘da kullanımını kolaylaştıracak otomatik altyazı özelliği 17 dil desteğiyle hayata geçti. Instagram kullanıcıları artık video gönderilerini takip ederken otomatik altyazıları açabilecek.

Otomatik altyazılar sayesinde Instagram kullanıcıları uygulamanın kullandığı hikayeler dahil olmak üzere uygulamanın tüm öğelerine otomatik altyazı ekleme seçeneğine sahip olacak. TRT Haber’in Social Media Today’den aktardığına göre, Instagram’ın video gönderileri için otomatik altyazıları başlangıçta 17 dilde sunulacak ve yakında daha fazlası gelecek.

Instagram yeni özelliği şu ifadelerle duyurdu:

“Akıştaki videolar için otomatik olarak oluşturulan altyazı özelliğini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Altyazı ile Instagram, sağır/işitme güçlüğü çeken topluluklar için daha erişilebilir hale gelecektir. Altyazıları açmak veya kapatmak tamamen sizin tercihinize bağlı.”

OTOMATİK ALTYAZI ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIYOR?

Instagram uygulamasında ‘Ayarlar > Hesap > Açıklamalı Altyazılar’ bölümüne girerek video altyazılarını aktif hale getirebilirsiniz. Altyazının dili ne yazık ki manuel olarak değiştirilemiyor. Instagram’ı hangi dilde kullanıyorsanız altyazı da öyle gösteriliyor.

Instagram ‘ın bu özelliğini seveceksiniz

 

Benzer Haberler