Instagram, ‘IGTV’ özelliğini kaldırıyor

25 Ekim 2021 Pazartesi

Instagram, ‘IGTV’ özelliğini kaldırıyor

Sosyal medya platformu Instagram, IGTV özelliğini kaldırmaya hazırlanıyor. IGTV yerine gelecek yeni özelliğin ise Instagram’ın Reels’ten elde ettiği başarıyı pekiştirecek nitelikle olması bekleniyor.

Instagram, 3 yıl önce kullanıcıların beğenisine sunduğu IGTV’yi kaldırıyor. IGTV yerine gelecek yeni özelliğin ise platformun Reels’tan elde ettiği başarıyı pekiştirip içerik üreticileri için kullanışlı bir zemin oluşturması bekleniyor.

‘Instagram TV’ adı verilen bu özellik, 60 dakika uzunluğa kadar içeriklerin “dikey bir şekilde” izlenmesine olanak sağlayacak.

KAZANÇ SAĞLANABİLECEK

Kullanıcılar, IGTV’de yayınlanan içeriklere konum ve kişi etiketleyemiyordu. Platform tarafından gelen açıklamaya göre Instagram TV ile tüm bu sorunlar ortadan kalkacak. İçerikler, tıpkı Reels’de olduğu gibi dikey bir şekilde görüntülenecek ve ayrıca birçok filtre ve kırpma gibi özellikler de kullanıcılara sunulacak.

Instagram TV’nin dikkat çeken özellikleri arasında ön izleme süresinin 60 saniyeye, video uzunluğunun da 60 dakikaya çıkarılması yer alıyor. Aynı zamanda Instagram’ın yaptığı açıklamaya göre içerik üreticileri, Instagram TV üzerinden kazanç sağlayabilecek. Facebook’un 2022 sonuna kadar içerik üreticileri için ayırdığı 1 milyar dolarlık bütçe, Instagram TV için de kullanılacak.

Instagram, hikaye paylaşımlarının süresini uzatıyor

Benzer Haberler