Instagram güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkaracak

15 Temmuz 2021 Perşembe

Instagram güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkaracak

Güvenlik alanında çalışmalarını devam Security Check-up özelliği kullanıcılarla buluştu. Getirilen bu özellik sayesinde hesap hareketleri daha net bir şekilde görülebilecek.

Ortaya çıkan son detaylara bakıldığında Instagram platformunun aslında büyük bir hesap hareketi kontrolü sağladığı görülüyor. Normal şartlarda da bu tür hesap kontrolleri yapılabiliyordu. Fakat ilk defa Instagram bunu yeni bir boyuta taşımayı başardı.

instagram

Yapılan bu yeni güncelleme ile birlikte Instagram kullanıcıları hesaplarında yaşanan en ufak bir hareketi bile görebilecek. Mesela hesabınızı ele geçiren birisi genellikle e-postayı değiştirebiliyor. Böyle bir şey yaşandığında hızlı bir şekilde hesap hareketleri bölümünden bunu görebilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabınıza bağladığınız telefon numarası ve Facebook gibi detayları da görmeniz mümkün.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram bu tür özellikleri zaten sunuyordu. Yeni özellik bunların çok daha geniş bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. Ayrıca şirket rastgele hesaplardan gelen linklere tıklamamanızı ve iki adımlı doğrulama yapmanızı öneriyor.

FIFA 22 PC versiyonu için kötü haber geldi

Benzer Haberler