İnsanlar can derdindeyken ABD’li bakan: Salgın ekonomimize yarayacak!

31 Ocak 2020 Cuma

İnsanlar can derdindeyken ABD’li bakan: Salgın ekonomimize yarayacak!

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgınının ABD ekonomisine yarayacağını söyledi.

Çin’de ortaya çıkan coronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ederken ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Sputnik’te yer alan habere göre; Çin’de en az 170 can alıp 8000’den fazla insana bulaşan ve kontrol edilemezse tüm dünyada kitlesel ölümlere yol açabileceği korkusu yaratan salgın, Trump’ın Ticaret Bakanı tarafından ABD’nin hayrına olarak yorumlandı.

“EKONOMİMİZE YARAYACAK”

Fox News’a konuşan Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Çin’deki coronovirüs salgınının ABD ekonomisine yarayacağını söyledi.

Sunucunun “Öldürücü virüsün Çin ekonomisini sekteye uğratacağını düşünüyor musunuz” sorusuna ilkin “Her Amerikalının kalbi coronavirüs kurbanları için atmalı, o yüzden çok makus ve kötücül bir hastalık üzerinden zafer kutlaması konuşması yapmak istemiyorum” karşılığını veren Ross, ardından şöyle devam etti:

“İş dünyası, tedarik zincirlerini yeniden gözden geçirirken coronavirüsü değerlendirmek zorunda kalacak. Bu, insanların hesaba katmak zorunda olduğu yeni bir risk etkeni. Dolayısıyla bunun istihdamın – bazısı ABD’ye bazısı Meksika’ya olmak üzere- Kuzey Amerika’ya geri dönmesine yardımcı olacağını düşünüyorum.”

Böylece ABD Ticaret Bakanı, her gün yeni bir ülkeye sıçrayan Çin’deki coronavirüs salgınında olumlu yan bulan ilk kişi oldu.

Benzer Haberler