İngiltere’de kan donduran rapor! 6 bin 500 tecavüz skandalı

18 Nisan 2023 Salı

İngiltere ve Galler’deki hastanelerde 2019 yılından bu yana aralarında 13 yaşının altındaki çocuklar da olmak üzere 6 bin 500’den fazla tecavüz ve cinsel saldırı işlendiği raporlandı.

Kadın Hakları Ağı, 43 polis gücüne yönelik Bilgi Edinme Özgürlüğü taleplerine atıfta bulunarak, Ocak 2019 ile Ekim 2022 arasında Birleşik Krallık’ta polis güçleri tarafından hastanelerde en az 2 bin 88 tecavüz ve 4 bin 451 cinsel saldırının kaydedildiğini söyledi. Raporda, bu saldırıların yedide birinin hastane koğuşlarında gerçekleştiği belirtildi.

Bildirilen suçlar arasında iki West Midlands hastanesinde 13 yaşından küçük bir kız çocuğuna tecavüz edilmesi ve 16 yaşından büyük bir kadına toplu tecavüz edilmesi yer alıyor. Rapora göre Cambridgeshire’da 16 yaşından küçük bir kadına üç tecavüz vakası rapor edilirken, Lancashire’da 13 yaşından küçük altı kız çocuğuna tecavüz edildiği iddia ediliyor.

Elde edilen kayıtlar, WRN tarafından daha ayrıntılı bir araştırmayla belirlenen kurbanların cinsiyetini listelemedi. Rapora göre, en az 14 saldırıda biri 13 yaşın altında olan bir erkek kurban yer aldı.

İngiltere’de seçim heyecanı! İlk sonuçlar geldi

“İNSANIN AĞZI AÇIK KALIYOR”

WRN kurucusu Heather Binning yaptığı açıklamada , “Bu istatistikler insanın ağzını açık bırakıyor. Cinsel saldırı ve tecavüzlerin hacmi, bu verilerin, ülkenin büyük bir kısmının tecrit altında olduğu bir dönemde, salgını kapsadığını düşündüğünüzde daha da korkunç.” dedi.

Polise bildirilen 6 bin 539 vakadan sadece 265’inde veya yüzde 4’ünde şüpheliye karşı suç duyurusunda bulunuldu.

WRN, soruşturması sırasında yedi polis gücünün eksik bilgi verdiğini, beşinin hastane koğuşlarında kaç saldırı gerçekleştiğini açıklamayı reddettiğini ve üçünün suçlanan şüpheli sayısı hakkında bilgi vermeyi reddettiğini kaydetti.