İngiltere Başbakanı May Gollum’a dönüştü: Kıymetli Brexit’im

11 Aralık 2018 Salı

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Gollum karakterini canlandıran Andy Serkis, bu kez Theresa May kimliğine bürünüp İngiltere Başbakanı’na Gollum-Smeagol hesaplaşması yaptırdı.

İngiltere (Britanya) Başbakanı Theresa May’in Avrupa Birliği (AB) ile vardığı çıkış (Brexit) anlaşması ülkede infial, May’in partisinda isyan yarattı. Brexit anlaşması parlamentoda kabul edilirse anlaşmalı, reddedilirse anlaşmasız Brexit yahut üçüncü bir seçenek olarak Brexit’in iptali masada.

TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE Mİ?

İktidardaki Muhafazakar Parti’de güvensizlik önergesi için yeterli sayıda milletvekili imzası toplanması halinde, Başbakan Theresa May, Brexit anlaşmasıyla birlikte tarihin çöplüğüne gitme riskiyle karşı karşıya.

Bu kasırganın ortasında Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Gollum karakterini canlandıran Andy Serkis, Theresa May taklitine imza atıp hortum etkisi yarattı.

‘BAŞBAKANLIK KONUTUNUNUN İÇİNDEN ÇEKİLDİ’

May gibi giyip kuşanan, takıp takıştıran Serkis’in videosu, AB’den çıkıp çıkmama konusunda ikinci referandum talep eden Brexit karşıtı ‘Halkın oyu’ grubu tarafından ‘SIZDI: Downing Sokağı 10 Numara’nın İçinden Çekimler’ başlığıyla yayımlandı.

Video, İkiz Kuleler filminin meşhur sahnesini, Gollum’un kendi gerçek kişiliği Smeagol ile ‘Hobbitleri öldürüp biricik yüzüğünü geri alıp almama’ konusunu tartıştığı sahneyi yeniden canlandırıyor. Kişiliği bölünen kadın lider, kendiyle Brexit anlaşmasının avantajlı ve dezavantajlı yanlarını tartışıyor.

‘KONTROLÜ GERİ ALIYORUZ’

‘Biricik anlaşmadan’ söz eden May-Gollum, karakterin bozuk İngilizcesi ve şer kıkırdamasıyla “İşte budur. Bizim anlaşmamız. Kontrolü geri alıyoruz, sınırlar, yasalar, mavi pasaportlar” diyor.

‘YOKSUL HALKIN ZARARINA’
May-Smeagol ise “Hayır insanlara zarar veriyor, onları daha da yoksullaştırıyor” diye itiraz ediyor.

May-Gollum “Ama ben buldum, ben müzakere ettim, biz bunu istiyoruz, biz bunu yapmak zorundayız” karşılığını veriyor.

‘HALKA SORALIM’

“İsteyip istemediğini halka soralım” diyen May-Smeagol’un sözünü May-Gollum kesiyor:

AB’DE KALMA YANLILARINA SAYDIRDI
“Aptal ve numaracı Kalma Yanlıları! Her şeyi mahvediyorlar… Bir daha halk oylaması olmaz. Tek anlaşma budur, başka anlaşma yoktur…”

Skeç, May’in anlaşmaya bakarak attığı tiratla sona eriyor:

“Anlaşma işte budur. Benim anlaşmam. Benim kendimin. Benim Brexitim.”

Benzer Haberler